nábytok

Zelený nábytok – ako mať trochu prírody doma

Nakupujte zelený nábytok

Ako zodpovedná osoba, ktorá sa snaží recyklovať a šetriť energiami, pri kúpe nábytku dáte určite prednosť tomu zelenému. Nejedná sa samozrejme o farbu ale o spôsob výroby a spracovania materiálu. Kúpou zeleného nábytku pomôžete udržiavať zdravú planétu ale zároveň aj svoj domov, pretože viete, že pri jeho výrobne neboli použité žiadne nebezpečné chemikálie. Tu sú niektoré spôsoby, ako si môžete kúpiť zelený nábytok:

Kupujte produkty vyrobené z obnoviteľných surovín

Nábytok
Zelený“ konferenčný stolík

Bambus je skvelý, rýchlo rastúci materiál, ktorý obľubujú moderní dizajnéri. Nábytok vyrobený z tohto materiálu je rovnako tak štýlový a dlho trvácny. Z bambusu sú vyrobené napríklad podlahy ale aj bežný nábytok.

Kupujte lokálne vyrábaný nábytok

Nákupom doma vyrobeného nábytku si zvolíte tú najzelenšiu alternatívu, pretože nábytok nemusel byť importovaný a tým ste znížili svoj podiel na množstve vyprodukovanej energie. Navyše podporujete domácu ekonomiku, čo je vždy plus.

Nábytok z recyklovaného dreva je výborná voľba

Zelený nábytok
DIY stolček

Recyklované drevo je väčšinou získavané zo starého nábytku, mostov, budov a v podstate čohokoľvek dreveného. Nábytok sa vyrába aj z dreva po prírodných katastrofách. Toto drevo nie je v podstate vôbec poškodené a napriek tomu sa niekedy zaraďuje ako nepoužiteľné, iba na spaľovanie. Niektorí výrobcovia sa však špecializujú na výrobu nábytku napríklad z naplaveného dreva. Takýto nábytok je potom finančne nenáročný ale v rámci zeleného životného štýlu veľmi cenený.

Kúpte používaný alebo starožitný nábytok

Nákup starožitného nábytku je tá najjednoduchšia cesta pokiaľ sa snažíte o zelené zariadenie bytu či domu. Ak aj nebol pôvodne vyrobený s ohľadom na životné prostredie, jeho nešetrné spracovanie respektíve nespracovanie by bolo pre prírodu ešte horšie. Preto, to najlepšie, čo môže tento nábytok ešte postretnúť je, keď si ho domov zoberie nový majiteľ a poslúži mu minimálne jednu generáciu. Okrem finančnej úspory vám takýto zachránený kúsok môže priniesť aj nezameniteľný štýl o ktorý sa v súčasnosti snažia mnohí moderní dizajnéri.

Pre šetrenie energií a udržanie si tepla a sucha vo svojej domácnosti, je dôležité tiež porozmýšľať nad investíciou, ktorá má v čase niekoľko násobnú návratnosť. Vnútorné zateplenie, termo omietky alebo iná forma zateplenia je základom. Rozdiel pocítite na sebe i vo svojej peňaženke.

Nakupujte zelený nábytok Ako zodpovedná osoba, ktorá sa snaží recyklovať a šetriť energiami, pri kúpe nábytku dáte určite prednosť tomu zelenému. Nejedná sa samozrejme o farbu ale o spôsob výroby a spracovania materiálu. Kúpou zeleného nábytku pomôžete udržiavať zdravú planétu ale zároveň aj svoj domov, pretože viete, že pri jeho výrobne neboli použité žiadne nebezpečné chemikálie. Tu sú…