skrytý nástenný trezor

Nástenný trezor môže byť dobrou voľbou

Potrebujete a zároveň chcete mať svoje dokumenty, cennosti alebo aj rôzne drobné vzácne zbierkové predmety doma v bezpečí? A máte zároveň obmedzený bytový životný priestor? Potom môže byť pre vás dobrou voľbou trezor umiestnený priamo do steny. Je však rozumné a praktické vopred sa pred kúpou takéhoto modelu zoznámiť bližšie s charakteristickými vlastnosťami a požiadavkami trezorov priamo do steny.

trezor v stene
Trezor skrytý v stene je šikovným riešením ako ochrániť svoje cennosti.

Konštrukcia trezoru do steny

Nástenné trezory sú konštruované inak ako klasické voľne stojace trezory. Konštrukcia takéhoto trezoru je určená na zabudovanie do steny. Takže základná odolnosť proti vlámaniu tohto typu výrobku závisí najmä od dverí. Pretože samotný korpus trezoru je zo všetkých strán skrytý. Nástenný trezor nemá viditeľné pánty, ktoré sú skryté vo vnútri korpusu. Z dverného krídla nevyčnieva zámkové kovanie. Môže ísť o kľúčový zámok alebo elektronický zámok.

skrytý trezor v stene
Nástenné trezory môžu byť najrôznejších veľkostí, pri výbere uvažujte najmä nad typom predmetov, ktoré doňho chcete uložiť.

Aký trezor do steny si vybrať?

Zatiaľ čo podlahové trezory sú dostupné len v niekoľkých veľkostiach, nástenných trezorov je mnoho a sú rozmanité. K dispozícii sú rôzne veľkosti. Od skutočne malých kompaktných až po pomerne veľké a objemné. V ponuke špecializovaných výrobcov a predajcov sú modely s rôznou kapacitou. Do ktorých sa hravo zmestia cennosti či vzácnejšie predmety a zbrane, ale aj doklady. Takýchto trezorov je veľa. Sú dostupné v širokom cenovom rozpätí a určite nájdete produkt, ktorý vyhovujú vašim preferenciám.

Citlivé dokumenty, cennosti aj osobná zbraň

Nástenné trezory majú množstvo aplikácií. Obsahujú niekoľko funkcií, ktoré im poskytujú výhodu oproti voľne stojacim trezorom. Nástenný trezor je podľa definície skrytý produkt, ktorý je na prvý pohľad bežného pozorovateľa neviditeľný. Ak je pre vás dôležitá diskrétnosť a vo vašej domácnosti sú častí hostia, potom trezor do steny je dobrý nápad.

A ako sa pripraviť na inštaláciu? . Vyberte si dôveryhodný tím, ktorý vám urobí ten správny otvor do steny. Pamätajte na diskrétnosť. Čím menej ľudí vie o trezore, tým lepšie. Samotný trezor bude pre prípadného zlodeja predstavovať vážnu prekážku či výzvu.

Potrebujete a zároveň chcete mať svoje dokumenty, cennosti alebo aj rôzne drobné vzácne zbierkové predmety doma v bezpečí? A máte zároveň obmedzený bytový životný priestor? Potom môže byť pre vás dobrou voľbou trezor umiestnený priamo do steny. Je však rozumné a praktické vopred sa pred kúpou takéhoto modelu zoznámiť bližšie s charakteristickými vlastnosťami a požiadavkami…