polaroid

Slnečné okuliare Polaroid pre každého

Fyzikálny proces polarizácie svetla zlepšuje optiku slnečných okuliarov. Najpokročilejšie polarizačné filtre sú v slnečných okuliaroch značky Polaroid. Tento filter sa nachádza priamo vo vnútri šošovky a nie ako u iných výrobkoch vo forme polarizačnej fólie nalepenej na šošovke. Práve to robí okuliare Polaroid tak jedinečnými a ich šošovky vydržia dlhé roky.

polaroid okuliare
Okuliare Polaroid sú vybavené špeciálnou vrstvou na šošovkách.

   Ako si skontrolovať, či sú okuliare polarizované? Nie je to nič zložité. Vezmite si okuliare a pozrite sa na obrazovku počítača alebo smartfónu. Ak posuniete okuliare zľava doprava a obrazovka počítača, ktorú vidíte, stmavne, potom polarizačný filter funguje správne. Toto je najjednoduchší spôsob, ako si overiť, či vaše okuliare majú polarizačný filter.

Majú okuliare Polaroid UV filter?

   Áno, okuliare Polaroid majú UV 400 filter, ktorý chráni oči pred škodlivým ultrafialovým žiarením. UV filter chráni aj pred očnými chorobami, ako je predčasná katarakta, zápal spojiviek a poškodenie sietnice.

    Všetky slnečné okuliare Polaroid sú navyše vybavené špeciálnou vrstvou na šošovkách. Účinne pohlcuje slnečné svetlo a znižuje kontakt vašich očí so škodlivým ultrafialovým žiarením. Takéto okuliare nás chránia aj pred slnečnými lúčmi, ktoré sa odrážajú napríklad od cesty alebo od vodnej hladiny. Ak nosíte nepolarizované slnečné okuliare, všetky tieto odrazené lúče idú priamo do vašich očí.

polaroid okuliare pre šport
Polarizačné slnečné okuliare sa hodia ako lete tak aj v zime pri všetkých športových aktivitách.

Polaroid aj pre športovcov

     Polarizačné slnečné okuliare sa hodia v zime aj v lete. Slnečné lúče môžu mať neuveriteľne negatívny vplyv na oči. Bez ohľadu na ročné obdobie a okolitú teplotu. Okuliare Polaroid prídu vhod, najmä ak radi športujete. Na jeseň chcú ľudia odísť z domu na turistiku alebo si zabehať. V zime chcú ísť na lyžiarsky svah lyžovať alebo snowboardovať. Pri všetkých týchto športových aktivitách budú slnečné okuliare s vysokým filtrom veľmi užitočné.

    Pri správnom výbere okuliare Polaroid poskytnú dobrú ochranu pred slnkom aj vtedy, keď milujete plachtenie, golf, jazdu na bicykli alebo šoférovanie. Možno si to neuvedomujete, ale pri všetkých týchto činnostiach sú vaše oči veľmi vystavené ultrafialovému žiareniu. Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že iba silné slnečné svetlo v horúcom letnom dni môže poškodiť váš zrak. Nie je to tak.

Fyzikálny proces polarizácie svetla zlepšuje optiku slnečných okuliarov. Najpokročilejšie polarizačné filtre sú v slnečných okuliaroch značky Polaroid. Tento filter sa nachádza priamo vo vnútri šošovky a nie ako u iných výrobkoch vo forme polarizačnej fólie nalepenej na šošovke. Práve to robí okuliare Polaroid tak jedinečnými a ich šošovky vydržia dlhé roky.    Ako si skontrolovať, či…