futbal

Futbal

Svetový futbal – prestupy a špekulácie

Ubehol necelý mesiac od konca súťažného obdobia a mužstvá sa už začínajú pripravovať na novú sezónu. Očakávania sú veľké u každého, no najmä u veľkých a bohatých klubov, ktoré už pomaly a isto začínajú zbrojiť na nadchádzajúci ročník. Niektoré prestupy boli už zrealizované počas sezóny, niektoré teraz a o niektorých sa zatiaľ hovorí len v neoficiálnych vyjadreniach. Každopádne sa v tomto článku budeme venovať tým najzaujímavejším prestupom, ale aj reálnym špekuláciám, ktoré by mohli ovplyvniť svetový futbal.

Anglický futbal opäť zažije niekoľko zmien

Ako každý rok je najaktívnejší anglický prestupový trh, na ktorom sa už dohodla nie jedna zmluva. Najčerstvejšou oficiálne potvrdenou správou je prestup českej brankárskej legendy Petra Čecha z jedného konca Londýna na druhý.  Petr sa totiž vyjadril, že ešte by chcel chytávať pravidelne a kedže ho v Chelsea vytlačil belgický mladík Thibault Courtois, tak sa o jeho služby okamžite začali zaujímať iné kluby. Čech si už asi zvykol na Londýn, a tak sa za 11 miliónov libier porúča do konkurenčného Arsenalu. Odborníci a navyše aj kapitán Chelsea John Terry priznali, že je to veľmi dobrý prestup nielen pre neho, ale najmä pre Arsenal, ktorému by takýto skúsený brankár mohol pomôcť dostať sa z krízy. Medzi najdiskutovanejšie prestupy patrí tiež prestup holanského mladíka Memphisa Depaya do Manchestru United. Aj napriek nespornému talentu holanďana, tento prestup mnohí označili ako zbytočne predražený. Memphis sa ale vyjadril, že chce hrať najlepší futbal ako vie a keď k tomu pridá aj skutky na trávniku, mohol by Manchester opäť postaviť na nohy.

futbal
Svetový futbal ešte o Ronaldinha neprichádza

Brazílske legendy opäť v hre

Ronaldinho ukončil svoje pôsobenie v mexickom klube Queretare, ktorý doviedol až do finále mexickej súťaže. S klubom aj s fanúšikmi sa rozišiel v dobrom, ako sme už u neho zvyknutí, a ďalej by futbal chcel hrať v rodnej Brazílii. O trošku väčší „boom“ sa ale postarala iná legenda brazílského futbalu. Rivaldo sa totiž vo veku 43 rokov nechal počuť, že by chcel pomôcť svojimi skúsenosťami druholigovému klubu  Mogi Mirim, ktorý prežíva hernú krízu, a v ktorom pôsobí aj ako prezident.

Svetový futbal – prestupy a špekulácie Ubehol necelý mesiac od konca súťažného obdobia a mužstvá sa už začínajú pripravovať na novú sezónu. Očakávania sú veľké u každého, no najmä u veľkých a bohatých klubov, ktoré už pomaly a isto začínajú zbrojiť na nadchádzajúci ročník. Niektoré prestupy boli už zrealizované počas sezóny, niektoré teraz a o niektorých sa zatiaľ hovorí len v neoficiálnych vyjadreniach.…