hnojivo na jahody

Vypestujte si jahody u vás doma

Hnojivo na jahody pre sladkú úrodu

Jahody sú zrejme najvďačnejšími rastlinami, ktoré vo svojej záhrade môžete zasadiť. Na jar vám ponúknu krásne kvety, v lete chutné plody, ktorých sladkou chuťou zrejme nikto z nás nepohrdne a na jeseň zasa krásne ornamenty v podobe ich zelených stoniek a listov, ktoré ešte viac skrášlia vašu záhradu. Navyše, jahody je možné pestovať takmer vo všetkých klimatických podmienkach, avšak na druhej strane si vyžadujú aj dostatočnú starostlivosť. Medzi tú patrí napr. správny výber miesta na zasadenie, vhodné hnojivo na jahody a tiež správne zavlažovanie. Viete, ako na to?

Výsadba jahôd

Ako som už spomínala v úvode, základným krokom pri pestovaní jahôd je správny výber miesta na ich zasadenie. V prvom rade by to malo byť miesto, kam dopadá dostatok slnečného svetla, jahodám sa v tieni totižto príliš nedarí. V druhom by sa na tomto mieste mala nachádzať bohatá úrodná pôda, mierne kyslá alebo aspoň neutrálna, a samozrejme s dobrým odvodňovaním. Ak vaša pôda v záhrade nespĺňa všetky tieto parametre, mali by ste pouvažovať nad zasadením jahôd napr. do kontajnerov. Nezabúdajte však, že aj pre kvalitnú pôdu je dôležité hnojivo na jahody – to by ste v žiadnom prípade nemali vynechať. Nuž a potom už len stačí vysádzať vaše sadenice v rozostupoch približne 40 – 60 cm od seba.

Starostlivosť a správne hnojivo na jahody

hnojivo na jahody
Prírodné hnojivo na jahody – Agrobiosfer.sk

Aj po vysadení je potrebná dostatočná starostlivosť o jahody. Tá zahŕňa samozrejme pravidelné polievanie, obrábanie pôdy cca raz za 4 týždne a opäť hnojivo na jahody. Hnojivo na jahody je vhodné aplikovať na jar, keď jahody začnú rásť, ideálne sú v tomto štádiu nízkodusíkaté hnojivá. Nuž a keď my ľudia nie sme jediní, ktorým jahody chutia, dobré je natiahnuť na ne aj sieťku ako ochranu pred škodcami či vašimi domácimi miláčikmi.

Na jeseň…

Po tom, čo jahody dokončili fázu rodenia, je potrebné ich dostatočne pripraviť na nasledujúcu sezónu. V tomto období odstránime slabé alebo choré rastliny, obrobíme pôdu a opäť pridáme hnojivo na jahody – takto budú pripravené na prezimovanie a na „znovuzrodenie“ počas ďalšej jari…

Hnojivo na jahody pre sladkú úrodu Jahody sú zrejme najvďačnejšími rastlinami, ktoré vo svojej záhrade môžete zasadiť. Na jar vám ponúknu krásne kvety, v lete chutné plody, ktorých sladkou chuťou zrejme nikto z nás nepohrdne a na jeseň zasa krásne ornamenty v podobe ich zelených stoniek a listov, ktoré ešte viac skrášlia vašu záhradu. Navyše, jahody je možné pestovať takmer…