samopal vzor 58

Zbrane nie sú pre každého

Zbrojný preukaz  a jeho podmienky

Ľudia majú zo zbraní prirodzený strach a to oprávnene. Treba s nimi vedieť predovšetkým rozumne narábať, pretože v nesprávnych rukách môžu byť nesmierne nebezpečné. Zbrane však nie sú iba o zabíjaní a kriminalite – sú najmä o ochrane, ale aj o športe a zábave. Aby sme to uviedli na správnu mieru, asi žiadny normálny človek si nekupuje zbraň za cieľom niekomu ublížiť . Na to by potreboval zbrojný preukaz, ktorý prirodzene nedávajú každému, kto si oň požiada – dostanete ho len po zložení náročných skúšok a psychotestov. Najviac žiadané sú zbrane na ktoré zbrojný preukaz nepotrebujete a vystačíte si s vekom vyšším ako 18 rokov. Tie majú väčšinou nižší výkon a sú určené najmä pre športové a rekreačné strieľanie.

 

Zbrane a bezpečná manipulácia s nimi

Bez ohľadu na to, či vlastníte vcelku neškodnú airsoftovú zbraň alebo skutočnú strelnú zbraň, vždy by ste s nimi mali manipulovať s najväčšou možnou opatrnosťou, aby ste vy, či niekto iný neprišli k úrazu. So zbraňou by ste mali vždy zaobchádzať tak, ako keby bola nabitá a pred každou manipuláciou sa presvedčte, či v nej nie sú náboje. So zbraňou nikdy nemierte na hocičo alebo hocikoho, na čo nechcete strieľať ani v prípade, že zbraň nie je nabitá. Pri akejkoľvek manipulácii, okrem samotnej streľby, musí byť váš prst mimo spúšte. Pred nabíjaním zbrane sa presvedčte, že vývrt hlavne, nábojová komora ako aj záver sú čisté. Zbraň musí po celú dobu manipulácie smerovať hlavňou do cieľovej plochy alebo do bezpečného priestoru. Samozrejmosťou by mala byť abstinencia alkoholu, návykových a iných látok, ktoré by mohli spôsobiť zníženie vašej koncentrácie. Taktiež netreba zabúdať, že zbrane by ste mali mať uložené bezpečne v puzdre a to nenabité!

zbrane
Zbrane by mali byť uložené v trezore a zabezpečené proti použiitu neoprávnenými osobami.

Zbrane a zábava

Možno ste ostali zaskočení, ale zbrane naozaj môžu byť aj zábavné. Skúsili ste už airsoft? Odporúčam všetkými jedenástimi – výborná adrenalínová hra pri ktorej sa dokonale odreagujete a zažijete kopec zábavy. Airsoft nie je len pre mužov, osobne poznám veľa žien, ktoré na túto skvelú hru nedajú dopustiť a hrajú aj v čisto ženských skupinách alebo klasika – ženy vs muži. Jediné čo potrebujete, je návšteva army shopu, dobrá airsoftová zbraň, ochrana očí a chuť zabaviť sa.

zbran
Airsoftová zbraň je takmer dokonalou replikou skutočnej zbrane.

Zbrojný preukaz  a jeho podmienky Ľudia majú zo zbraní prirodzený strach a to oprávnene. Treba s nimi vedieť predovšetkým rozumne narábať, pretože v nesprávnych rukách môžu byť nesmierne nebezpečné. Zbrane však nie sú iba o zabíjaní a kriminalite – sú najmä o ochrane, ale aj o športe a zábave. Aby sme to uviedli na správnu…