odporové gumy

Odporové gumy – niekoľko základných informácii

Odporové gumy

Ak radi a pravidelne cvičíte a staráte sa o svoje telo, potom by odporová guma mala byť jednou so základných vašich príručných športových pomôcok. Odporové gumy si môžete podľa vlastných potrieb vybrať z mnohých rôznych úrovní odporu. Je to skvelý doplnok k akémukoľvek silovému tréningu alebo rehabilitačnému programu. Odporové gumy sú na trhu dostupné v rôznych veľkostiach, dĺžkach a silách odporu. Táto cvičebná pomôcka sa dá tiež veľmi ľahko skladovať, takže je ideálna pre domáce cvičenie ako aj pre cvičenia v posilňovni. Sú skladné, nie je problém zobrať ich so sebou na dovolenku a ako súčasť našej batožiny nám nemusia vôbec prekážať aj pri náročnejšom cestovaní. Odporové gumy sa dodávajú v rôznych úrovniach rezistencie od ľahko rozťažných až po doslova ťažko rozťažným prevedeniam.

odporové gumy
Odporové gumy sú skvelými fitness pomôckami

Odporové gumy majú všestranné použitie

Odporová guma býva vyrobená z prírodného latexu a je navrhnutá tak, aby vyhovovala rozmanitým špecifickým potrebám odporu pri tréningoch. Ich vlastnosti sú rozlíšené farbami. Tieto športové pomôcky sú užitočné pri pull-up tréningoch, pre pridanie odolnosti pri bench presse, drepoch a tiež pomôžu pri zhyboch na hrazde. Odporové gumy sú efektívne pri takých telesných aktivitách ako je skákanie, preťahovanie a aerobik. Ich pravidelné používanie pomáha pri rehabilitačných a flexibilných cvičeniach a celkove napomáhajú k udržiavaniu a zlepšovaniu fyzickej kondície.

odporové gumy
Dokonalá cvičebná pomôcka pre ženy aj pre mužov

Odporová guma je jednoduchá športová pomôcka

Existuje množstvo cvikov využívajúcich odporové gumy, vďaka ktorým sa zapoja hlavné bežecké svaly vrátane takých, ako sú svaly bedier, stehien, lýtok a členkov. Odporová guma je jednoduché športové náradie umožňujúce cvičenie proti odporu. Stretávame sa s dvomi typmi odporových gúm – buď s úchytkami alebo bez nich. Obidve verzie sú úžasným cvičebným športovými pomôckami, ktoré efektívne spevňujú a posilňujú telo ako celok. Gumy fungujú podobne ako ručné záťaže, ale nepracujú s gravitáciou, ktorá určuje veľkosť odporu. Takže na rozdiel od ručnej záťaže poskytujú konštantné napätie, zväčšujú odpor pri pohybe a zlepšujú celkovú kondíciu.

Odporové gumy Ak radi a pravidelne cvičíte a staráte sa o svoje telo, potom by odporová guma mala byť jednou so základných vašich príručných športových pomôcok. Odporové gumy si môžete podľa vlastných potrieb vybrať z mnohých rôznych úrovní odporu. Je to skvelý doplnok k akémukoľvek silovému tréningu alebo rehabilitačnému programu. Odporové gumy sú na trhu…