obrazy do bytu

Nápady na lacné DIY obrazy do bytu

Obrazy do bytu

Všetci túžime po krajšom bývaní, nových nápadoch a originálnych kúskoch, ktoré budú akýmsi spôsobom reprezentovať nás samých. Vo veľkej miere sú takýmito skvelými doplnkami obrazy do bytu. Ak neviete ako si vyzdobiť vaše steny (okrem klasických farieb na stenu alebo použitím tapiet), použite obrazy. Ak máte pocit, že si cenné originálne kúsky známych maliarov a umelcov nemôžete dovoliť, môžete si nejaké obrazy vyrobiť sami. Možno to nebudú žiadne majstrovské diela, no môžu dokonale pretransformovať váš celý interiér.

Okrem zdobenia stien však potrebujeme myslieť na súlad farieb a štýlov s nábytkom a vhodnými lampami či bodovým osvetlením v každej miestnosti.

3 tipy na obrazy do bytu DIY

Novinové srdiečko

Obrazy do bytu nemusia byť komplikované alebo rozmermi veľké. Niekedy sa stačí obzrieť doma medzi bežnými vecami, byť trošku kreatívny alebo nájsť zopár zaujímavých nápadov, ktorými sa inšpirujete. Veľmi jednoduchý obraz do bytu môže byť aj tento: zo starej knihy, ktorú sa chystáte odniesť do zberu, prípadne starých novín si vystrihnite niekoľko rovnakých srdiečok. Keď ich máte spolu v kope, zložte srdiečka napoly v zvislom smere. Srdiečka spolu v strede zlepte. Srdiečka nechajte pootvorené ako knihu. Vezmite si starý rám, na veľkosti nezáleží, a zamaľujte ho na bielo. Pozadie vyplňte bielym papierom. Na tento papier potom do stredu nalepte srdiečka, a hotovo. Tento veľmi jednoduchý obraz do bytu sa hodí do ktorejkoľvek miestnosti.

obrazy do bytu
Novinové srdiečko

Písmená

Ďalšou možnosťou na obrazy do bytu sú stále viac obľúbené písmená. Vyrobíte si ich napríklad zo špagátu a lepidla. Na nástenku si špendlíkmi vytvorte písmená, ktorými chcete vytvoriť nejaké slovo. Okolo špendlíkov omotáte rôznymi smermi krížom-krážom špagát. Následne na špagát naneste dostatočne hrubo kvalitné lepidlo a nechajte zaschnúť. Ak je zaschnuté lepidlo, vezmite písmená dolu z nástenky a zafarbite želanou farbou – najlepšie kontrastnou oproti vašej farby na stene. Takto pripravené písmená môžete zavesiť na stenu ako jednotlivé malé obrazy a vytvoriť tak slová ako „domov“, „rodina“, „sny“ a pod.

obrazy do bytu
Staré mapy, dopisy, či fotky vždy fungujú skvele ako obrazy do bytu

Starý dopis

Treťou možnosťou na obraz do bytu je zarámovaný starý dopis. Zarámovať si môžete takmer akýkoľvek predmet/fotku/obrázok. Aj keď tých možností pre DIY obrazy do bytu je neúrekom, zarámované staré fotografie či dopisy sú jednoducho vždy zaujímavé, nadčasové a veľmi príjemné doplnky. Bez ohľadu na to, kto a kedy dopis napísal, alebo aký je jeho obsah, čím je starší, tým je zaujímavejší. Jedinou vašou úlohou je vybrať k nemu pekný rámik.

Obrazy do bytu Všetci túžime po krajšom bývaní, nových nápadoch a originálnych kúskoch, ktoré budú akýmsi spôsobom reprezentovať nás samých. Vo veľkej miere sú takýmito skvelými doplnkami obrazy do bytu. Ak neviete ako si vyzdobiť vaše steny (okrem klasických farieb na stenu alebo použitím tapiet), použite obrazy. Ak máte pocit, že si cenné originálne kúsky známych…