Teakový nábytok

Teakový nábytok je stále vyhľadávanejší

 

Teak je tropický strom  pochádzajúci z južnej a juhovýchodnej Ázie. Je to významná prírodná surovina pestovaná a ťažená v tropických krajinách pre kvalitné drevo. Teakový nábytok sa dočkal veľkého rozmachu a obľúbenosti, pretože sa stal vyhľadávaným pre svoju jedinečnosť a elegantný vzhľad.

Teakové drevo sa používa  nielen na výrobu nábytku

Teakové drevo  sa používa často tam, kde sú teakové výrobky vystavené nepriaznivým výkyvom a rozmarom počasia. Je to teda nielen záhradný teakový nábytok, ale teakom sa tiež pokrývajú aj paluby lodí a jácht. Z teakového dreva sa taktiež vyrábajú podlahy a dyhy na teakový nábytok. Okrem toho slúži teakové drevo aj na výrobu rôznych bicích a strunových hudobných nástrojov alebo ich súčastí. Mnoho typických anglických knižníc je postavených práve z teakového dreva.

Výhody teakového dreva

Teakový nábytok nie je napádaný plesňami a inými drevokaznými škodcami. Teakové drevo je veľmi tvrdé, pevné, pružné a trvanlivé. Úspešne odoláva vplyvom počasia – slnečnému svetlu, vetru, dažďu, snehu a dokonca aj mrazu. Bez ošetrenia teakového dreva sa jeho farba mení zo žltohnedej na striebornú. Pre zachovanie pôvodnej farby je potrebné napustiť drevo teakovým olejom. Teakové drevo nášho nábytku je možné chrániť niekoľkými spôsobmi. Buď povrchovým náterom, postrekom, namáčaním alebo morením.

teakovy-nabytok-1
Teakový nábytok je pevný a kvalitný

Ako vyberať teakový nábytok

Chcete si zaobstarať teakový nábytok? Vyberajte ho starostlivo, pretože trh ponúka teakové drevo v rôznej kvalite. Chcete, aby teakový nábytok dlho vydržal? Riaďte sa informáciami a radami od odborníka priamo v predajni. Kvalita teakového dreva sa delí na triedy kvality A, B a C.  Ak chcete naozaj kvalitný teakový nábytok, zamerajte sa na výrobky vyrobené z dreva v triede kvality A. Potom budete mať istotu, že vám nábytok vydrží aj niekoľko generácií. Na výrobu kvalitného teakového nábytku sa používa jadrové drevo triedy A, v ktorom je najviac olejovej živice. Záhradný nábytok z takéhoto teakového dreva môže byť celý  rok vystavený poveternostným vplyvom.

Teakový nábytok je stále vyhľadávanejší   Teak je tropický strom  pochádzajúci z južnej a juhovýchodnej Ázie. Je to významná prírodná surovina pestovaná a ťažená v tropických krajinách pre kvalitné drevo. Teakový nábytok sa dočkal veľkého rozmachu a obľúbenosti, pretože sa stal vyhľadávaným pre svoju jedinečnosť a elegantný vzhľad. Teakové drevo sa používa  nielen na výrobu…