postieľky pre bábätká

Príručka na kúpu postieľky pre bábätká

Postieľky pre bábätká

Nakupujete postieľku pre svoje prvé bábätko? Ak sa neviete rozhodnúť zo širokého výberu rôznych funkčných postieľok, priblížime vám zopár užitočných vybavení, ktoré stoja za povšimnutie. Postieľky pre bábätká sú jedným z najobjemnejších a najdrahších kusov detského vybavenia, ktoré budete potrebovať pred príchodom vašeho nového člena rodiny.

Rodičia sa zhodujú, že pri výbere postieľky pre bábätko je pre nich najdôležitejšia: bezpečnosť, cena, či je možné postieľku prispôsobiť k veku dieťaťa, či má postieľka bočné strany, a trvanlivosť postieľky. Ako si však vybrať tú pravú?

postieľky pre bábätká
Rastúce postieľky pre bábätká

Postieľky pre bábätká

S cenami v rozmedzí od 70 € za jednoduchú a základnú až po 700 € za luxusnú postieľku je dôležité predovšetkým rozhodnúť sa tak, aby postieľka pre bábätko vydržala od prvých mesiacov až do dvoch až troch rokov. Avšak nie je na zahodenie pouvažovať aj o postieľke, ktorá sa inštaláciou dá použiť až do 9 veku dieťaťa. Ak nemáte priateľky, ktoré by vám mohli napr. odporučiť alebo poradiť a podeliť sa o svoje skúsenosti, nezaškodí prečítať si recenzie a rôzne odporúčania konkrétnych postieľok pre bábätká.

Hryzenie bočnej lišty

Detské hryzenie okraja postieľky pre bábätko je veľmi typické v období, keď dieťatku rastú prvé zuby. Pri niektorých postieľkach je možné dokúpiť ochranný kryt alebo obloženie pre okraj postieľky, čo je dobré nie len pre ochranu postieľky ale aj pre bábätko. Hryzením do postieľky by sa totiž mohli uvoľniť nejaké laky alebo farbivá na dreve.

Kolieska na postieľke

Niektoré postieľky pre bábätká majú možnosť inštalácie koliesok pod nohy postele. Toto je užitočné ak potrebujete postieľku presúvať. Je to tiež veľmi praktické pri upratovaní, keďže vďaka presúvaniu postieľky ľahko poupratujete aj čo sa nazbiera pod ňou.

postieľky pre bábätká
Postieľky pre bábätká so snímateľnou bočnou stranou
Snímateľné bočné steny postieľky

Sú minimálne dva skvelé dôvody, prečo sa rozhodnúť pre takéto postieľky pre bábätká. 1. Ak má bábätko prvých pár týždňov, je dôležité mať ho pri sebe. Rovnako tak je dôležité, aby získala svoj oddych aj mamička. So snímateľnou bočnou stenou môžete postieľku prisunúť k vašej posteli. Takto budete môcť byť blízko dieťatka počas celej noci, pričom dieťatko je vo svojej postieľke po celý čas. 2. Postieľky pre bábätká so snímateľnými bočnými stenami umožňujú používať postieľku aj keď je dieťa staršie. Niekedy až do veku 9 rokov.

Postieľky pre bábätká Nakupujete postieľku pre svoje prvé bábätko? Ak sa neviete rozhodnúť zo širokého výberu rôznych funkčných postieľok, priblížime vám zopár užitočných vybavení, ktoré stoja za povšimnutie. Postieľky pre bábätká sú jedným z najobjemnejších a najdrahších kusov detského vybavenia, ktoré budete potrebovať pred príchodom vašeho nového člena rodiny. Rodičia sa zhodujú, že pri výbere postieľky pre…