luster

Lustre ako luxusný doplnok interiéru

Vizitkou nového domu je nový nábytok, vizitkou drahého domu je drahý nábytok. Ak však chcete aby váš dom vyžaroval auru luxusu  nestačí vám len luxusný nábytok. Pri zariaďovaní domu tohto typu musíte dbať na všetky detaily. Grand finále vo forme vyberaného lustra je čerešničkou na torte každého majiteľa domu dbajúceho na atmosféru svojho domova.  Veľa z nich má však strach ako vybrať ten správny pre svoj domov. Ponúkneme vám hneď niekoľko tipov  ako vybrať ten správny a kam ho umiestniť.

Lustre z krištáľu

Lustre sú všeobecným znakom luxusu už od stredoveku, najmä tie krištáľové. Budia v nás pocit obdivu a túžbu mať jeden z nich doma. Veľká väčšina takýchto lustrov je typická svojimi rozmermi, kedy sa výška pohybuje na hranici 100 centimetrov. Preto je vhodným miestom na umiestnenie  tohto prepychového doplnku veľká miestnosť. Ideálnym priestorom sú jedálne a obývacie miestnosti, kde je vysoká koncentrácia ľudí no tempo pohybu minimálne. Krištáľové lustre sú typické svojim charakteristickou farbou a intenzitou osvetlenia, ktoré dopĺňajú interiér vybavený najčastejšie klasickým alebo starožitným nábytkom.

lustre
Krištáľ dáva svetlu nezameniteľnú farbu a intenzitu.

Moderné lustre

Ak ste vlastníkom modernej novostavby či bytu zariadeným v štýle 21. storočia, mali by ste svoj pohľad upriamiť najme na lustre moderného typu. Tieto lustre sú charakteristické kombináciou rôznych materiálov a kovu. Dnes medzi najviac využívané prvky v architektúre patrí kombinácia kovu a skla. V tomto modernom minimalistickom štýle moderný luster osvieži priestor a pridá pocit pokoja a uvoľnenia.  Najpopulárnejším štýlom je dnes interiérový dekor v duchu vintage. Vyznačuje sa črtami z minulosti prenesenými do súčasnej podoby a jeho najdôležitejšími prvkami sú kov, drevo, a porcelán.

moderny luster
Moderný luster dizajnovo ladí s kuchyňou.

Ako správne umiestniť luster

Každý typ lustra je určený primárne na iný účel. V izbe so spoločenským charakterom je jeho dominantou osvetlenie veľkej časti plochy. Pri tejto príležitosti odporúčame vybrať si kategóriu lustra s veľkou svetelnosťou alebo možnosťou korigovať intenzitu svetla. V spálniach sú najžiadanejšie lustre vybavené tienidlami, ktoré navodzujú príjemnú atmosféru a dotvárajú tak miestnosť určenú predovšetkým na a oddych.

Vizitkou nového domu je nový nábytok, vizitkou drahého domu je drahý nábytok. Ak však chcete aby váš dom vyžaroval auru luxusu  nestačí vám len luxusný nábytok. Pri zariaďovaní domu tohto typu musíte dbať na všetky detaily. Grand finále vo forme vyberaného lustra je čerešničkou na torte každého majiteľa domu dbajúceho na atmosféru svojho domova.  Veľa…