rekonštrukcia bytového jadra

Chcete si dohodnúť rekonštrukciu bytového jadra s dobrou firmou?

Rekonštrukcia bytového jadra

Kompletná renovácia, či rekonštrukcia bytového jadra s dosť veľkou pravdepodobnosťou očakáva každého, kto býva v klasických panelákových domoch s tzv. umakartovým bytovým jadrom. Ale nielen tých, samozrejme. Túžba mať čistú, modernú a prakticky zariadenú kúpeľňu je celkom prirodzená aj v starších tehlových domoch. Ako vlastne tá rekonštrukcia bytového jadra kúpeľne prebieha? Dá sa to premyslene pripraviť tak, aby tých niekoľko dní nebolo plných stresu a neočakávaných zmien? Možnosťou je spojiť sa s renomovanou stavebnou firmou, ktorá má aj v tejto oblasti dostatok skúseností, dobré renomé a skúsených špecialistov.

Prípravné práce a konzultácie

Ak sa obrátite na vhodnú dodávateľskú firmu, tak k vám pravdepodobne vyšle svojho predstaviteľa. Ten vás oboznámi s postupom a podmienkami rekonštrukčných prác. Začať sa to môže aj detailným zameraním bytového jadra. Nasledovať môžu rozhovory, poradenská činnosť a konzultácie s vami a vašich predstavách a podmienkach. Výsledkom je vytvorenie dispozičného riešenia rekonštruovaného bytového jadra a návrh cenovej kalkulácie. Nasledovať by malo podpísanie jasne definovanej zmluvy o chystaných prácach. A s rekonštrukciou sa môže začať.

rekonštrukcia bytového jadra
Rekonštrukcia bytového jadra – každá miestnosť s novým nádychom

Rekonštrukcia bytového jadra začína podpisom zmluvy

Rekonštrukcia bytového jadra sa v paneláku začína likvidáciou umakartového jadra. Demontážou samotného jadra a vybúraním všetkého existujúceho vybavenia kúpeľne a WC. Nasleduje upratovanie bytu a okamžitým odvozom pestrého odpadu na skládku. Ihneď po vyprataní priestoru bytového jadra stavebná firma navezie do bytu potrebný materiál. Môžu sa začať stavebné práce. Vymurovanie nových stien a vymurovanie inštalačnej šachty a osadenie kovových zárubní dverí.

Nová elektroinštalácia, vodoinštalácia a vzduchotechnika

Súčasťou rekonštrukcie bytového jadra sú samozrejme aj nové rozvody elektriny. Ďalej je nutná výmena bytového rozvádzača a hlavného ističa. Príprava pre pripojenie spotrebičov len v prípade, že bytové jadro má spoločnú stenu s kuchyňou. Firma urobí nové rozvody vodoinštalácie a odpadovej kanalizácie, vrátane prípravy pre pripojenie spotrebičov a zariadení. Skompletizujú sa funkčné rozvody vzduchotechniky pre kúpeľňu, WC a kuchyňu.

rekonštrukcia bytového jadra
Rekonštrukcia aj s vidieckym dizajnom

Podlahy, obklady stien, vymaľovanie

Blížia sa finálne práce. Dokončenie podlahy v byte, lepenie obkladových materiálov na steny rekonštruovaného bytového jadra a podľa dohody sa steny vymaľujú. Nainštalujú sa rozvody pre bodové osvetlenie. Do kúpeľne sa umiestnia zariaďovacie predmety, ktoré ste si zmluvne dohodli. Skompletizujú sa vypínače a zásuvky, natrú oceľové zárubne a osadia dvere. Rekonštrukcia bytového jadra je nakoniec kompletná.

Rekonštrukcia bytového jadra Kompletná renovácia, či rekonštrukcia bytového jadra s dosť veľkou pravdepodobnosťou očakáva každého, kto býva v klasických panelákových domoch s tzv. umakartovým bytovým jadrom. Ale nielen tých, samozrejme. Túžba mať čistú, modernú a prakticky zariadenú kúpeľňu je celkom prirodzená aj v starších tehlových domoch. Ako vlastne tá rekonštrukcia bytového jadra kúpeľne prebieha? Dá sa to premyslene pripraviť tak, aby…