posuvné dvere

Posuvné dvere: Čo o nich treba vedieť

Posuvné dvere: aké druhy poznáme a ako zvoliť tie správne

Posuvné dvere
Posuvné dvere sú vhodný výber najmä pre domácnosti

Posuvné dvere a okná sa stávajú čoraz preferovanejším riešením najmä v domácnostiach. Ak chcete čo najviac šetriť energiu, je vhodné zvoliť si práve tento systém dverí. Jedná sa o novinku vo svete hliníkových okien a dverí, ktoré sú primárne určené pre rodinné domy. Výhodami posuvných dverí je ich pevná konštrukcia. Taktiež sa vyznačujú bohatou škálou rozličných farieb či možnosťou použiť neštandardné sklá a tým zabezpečiť dokonalý kontakt s prostredím. Vo svojom dome  budete mať dizajnový unikát v podobe dobre vyzerajúcich dverí.

Existujú dva typy posuvných dvier: – sklopno – posuvné PSK a zdvižno – posuvné dvere HST. Aký je medzi tymito dvomi typmi rozdiel, sa dozviete v tomto článku.

Zdvižno – posuvné dvere HST

posuvné dvere
Zdvižno – posuvné dvere zabezpečujú bezbarierový prístup

V prípade, ak vo svojom dome potrebujete bezbariérovo oddeliť terasu, zimnú záhradu či ďalšie miestnosti vo vašej domácnosti, s týmto typom to nie je žiaden problém. Tieto dvere predstavujú praktické využitie najmä vtedy, ak máte doma deti či ľudí so zdravotným postihnutím.  Veľké množstvo svetla a v neposlednom rade ľahká manipulácia pomocou kľuče a posuvného krídla je taktiež veľkou výhodou. HST dvere je možné vyrobiť aj s obojstrannou uzamykateľnou kľučkou. Čo sa týka ceny, tento systém je finančne náročnejší, ak však hľadáte komfort spojený s inovatívnym dizajnom, tento typ dverí a okien je určený práve pre vás.

Sklopno – posuvné dvere PSK

posuvné dvere a okná
Sklopno – posuvné okná a dvere

Manipulácia pri tomto type dverí je postavená na princípe sklápania a posúvania krídla, čím sa vytvára priestor na prechod. Ten môže byť široký 1,5 m, avšak táto šírka sa prispôsobuje pri každom type posuvných dvier. Výhodou je, že pri tejto manipulácii nemusíte použiť hrubú silu a množstvo svetla sa dá pohodlne regulovať tak, ako vám to vyhovuje. Cenovo je táto možnosť dostupnejšia, avšak neprináša taký komfort ako zdvižno – posuvné dvere najmä kvôli nutnosti vyklápania.

Posuvné dvere: aké druhy poznáme a ako zvoliť tie správne Posuvné dvere a okná sa stávajú čoraz preferovanejším riešením najmä v domácnostiach. Ak chcete čo najviac šetriť energiu, je vhodné zvoliť si práve tento systém dverí. Jedná sa o novinku vo svete hliníkových okien a dverí, ktoré sú primárne určené pre rodinné domy. Výhodami posuvných dverí je ich pevná…