detské postele

Detské postele majú vplyv na zdravý vývoj našich detí

Aj keď sa môže mnohým rodičom zdať, že výber detskej postele je dosť jednoduchá záležitosť, opak je však určite pravdou. Okrem bezpečnosti dieťaťa totiž musíme dbať aj na jej praktickosť.

Detské postele či postieľky nie sú len na okrasu interiérového dizajnu detskej izby. Rodičia by si mali uvedomiť, že detská posteľ či postieľka je najdôležitejším druhom nábytku, ktorý má obrovský vplyv na správny vývoj vášho dieťaťa a charakter jeho bývania s vami už od jeho príchodu na svet.

 

Postieľka je prvou detskou posteľou

Pri výbere a kúpe detskej postieľky sa rodičia dosť často nechávajú uniesť dizajnom a jej účelné a praktické využitie nie je pre nich až tak dôležité a odsúvajú ho do pozadia. Väčšinou až postupom času zistia, že postieľke  chýba jej polohovateľný rošt, ktorý možno upravovať podľa veku vášho dieťaťa. Ďalším častým problémom sú bezpečnostné zábrany, ktoré by mali byť vždy zabezpečené vhodnou poistkou. Ak sme po narodení nášho potomka zvolili klasickú detskú postieľku, potom bude potrebné zhruba vo veku troch rokov dieťaťu zaobstarať pre ňu posteľ novú.

detské postele
Moderná ergonomická postieľka nahradí aj kolísku.

Detské postele – výber je naozaj pestrý

Výber detských postelí je pestrý, či už ide o posteľ klasickú alebo skrátenú, zvýšenú alebo posteľ s úložnými priestormi, prípadne poschodovú posteľ pre dve deti. Záleží samozrejme aj na tom, koľko máme voľného priestoru alebo či ide o spoločnú detskú  izbu pre viac detí. Do menších priestorov sú ideálne multifunkčné detské postele, ktoré vedia v podstate nahradiť celú detskú izbu, či postele s úložným priestorom, ktorý sa dá  účelne využiť napríklad na ukladanie hračiek. Opäť je ale dôležité dbať na bezpečnostné prvky a kvalitu matracov. Ak máme menšie deti, potom je možné dokúpiť rôzne bytové doplnky či dekorácie. Niektoré modely  detských postelí sú vybavené šmýkačkou pre jednoduché a zábavné zliezanie či lezeckou stenou. Netreba samozrejme zabudnúť aj na doplnenie detskej izby vhodnými interiérovými svietidlami.

detské postele
Jednoduchá dizajnová postieľka pôsobí pekne – z hľadiska praktickosti a bazpečnosti však nie je najvhodnejšia.

Aj keď sa môže mnohým rodičom zdať, že výber detskej postele je dosť jednoduchá záležitosť, opak je však určite pravdou. Okrem bezpečnosti dieťaťa totiž musíme dbať aj na jej praktickosť. Detské postele či postieľky nie sú len na okrasu interiérového dizajnu detskej izby. Rodičia by si mali uvedomiť, že detská posteľ či postieľka je najdôležitejším…