Zabezpečenie vášho auta počas dovolenky netreba podceniť

Je už síce koniec leta a hlavnej dovolenkovej sezóny, ale cestovanie je súčasťou nášho životného štýlu a na dovolenku autom sa vyberáme hocikedy. Nielen k moru, do hôr ale aj v zimných mesiacoch za lyžovačkou. Zabezpečenie auta pred zlodejmi by malo byť určitou našou prioritou nielen počas dovolenky, ale aj doma, keď parkujete pred svojim obydlím. Zlodejov občas priláka aj kvalitnejšia detská autosedačka. Urobiť je vhodné všetky také opatrenia, aby sme si zbytočne neskomplikovali náš dovolenkový pobyt. Nenechávať vo vnútri na sedačkách také veci, ako sú tablety, mobily, rôzne lákavé  príslušenstvo k počítaču, ktoré môžu byť dôvodom pre zlodejov vlámať sa nám do auta. Nepodceňujme zlodejov áut, sú to často dobre organizované skupiny, sú čím ďalej vynaliezavejší a prichádzajú s novými technikami, ako obísť zabezpečovacie zariadenia.

zabezpecenie-automobilu
Zebezpečenie auta by malo byť tak silné ako vám záleží na veciach, ktoré v nom nechávate.

Nainštalujte si mechanické zabezpečenie auta

Tieto lacnejšie zabezpečovacie prvky majú za úlohu predovšetkým zlodeja zdržať a odradiť. K mechanickým prvkom patria odnímateľné uzamykateľné páky, tyče na volant alebo aj zámky pedálov. Účinnejšiu ochranu a zabezpečenie auta predstavujú zámky prevodoviek. Najčastejšie sa používajú dva systémy. Buď sa rozhodnete pre zariadenie na zablokovanie a uzamknutie radiaceho tiahla, alebo druhým spôsobom je potom závorový zámok radenia, ktorý je tvorený vzperou pevne spojenou s puzdrom so zámkom a odnímateľnou závorou. Tá taktiež zablokuje mechanizmus radenia prevodovky.

Nezabudnite na autoalarmy a imobilizéry

Účinnejšou ale o niečo drahšou  možnosťou je inštalácia autoalarmov a imobilizérov, ktoré už patria k vyšším štandardom zabezpečenia vášho auta. Imobilizéry zablokujú neoprávnenému naštartovaniu motora vtedy,  ak nie je použitý originálny kľúč. Tie úplne najlepšie autoalarmy sú v súčasnej dobe bežne používaným prostriedkom na ochranu vozidla. Skladajú sa z detektorov pohybu a ústredne, ktorá má za úlohu vyhodnocovať signály o potenciálnom napadnutí auta. Akustickou súčasťou autoalarmu je siréna, ktorá slúži k upozorneniu vás a okolia, že sa niečo s  autom aj počas tej vašej dovolenky alebo výletu deje.

zabezpecenie auta
Zabezpečenie auta si nechajte namontovať od týmu profesionálov.

 

Je už síce koniec leta a hlavnej dovolenkovej sezóny, ale cestovanie je súčasťou nášho životného štýlu a na dovolenku autom sa vyberáme hocikedy. Nielen k moru, do hôr ale aj v zimných mesiacoch za lyžovačkou. Zabezpečenie auta pred zlodejmi by malo byť určitou našou prioritou nielen počas dovolenky, ale aj doma, keď parkujete pred svojim obydlím. Zlodejov občas priláka…