Nezabúdajte na zabezpečenie auta ešte pred odchodom na dovolenku!

Nezabúdajte na zabezpečenie auta ešte pred odchodom na dovolenku!

Pripraviť všetko potrebné a nezabudnúť ani na tú najmenšiu drobnosť dá pred odchodom na vytúženú dovolenku poriadne zabrať asi každému dovolenkárovi a zvlášť vtedy, keď sa chystáte cestovať vlastným autom na dlhšiu vzdialenosť niekde do zahraničia, napr. do obľúbeného Chorvátska či Talianska. Auto je potrebné dôkladne skontrolovať a pripraviť všetko potrebné tak, aby bez problémov dokázalo zvládnuť aj každú takúto dlhšiu cestu. Úspešne sa tým môžeme vyhnúť rôznym nepríjemnostiam a zbytočným komplikáciám, ktoré by na dovolenke za relaxom asi nikoho príliš nepotešili. Okrem rôznych porúch, ktoré nás na cestách môžu zaskočiť, je veľkou nepríjemnosťou aj vlámanie sa do vozidla či dokonca jeho odcudzenie, preto rozhodne nezabúdajte ani na kvalitné zabezpečenie auta ešte pred odchodom na dovolenku!

zabezpečenie auta
Necháte stáť auto dlhšie na parkovisku? Dôležité je zabezpečenie pred krádežou.

Zabezpečenie auta znižuje pravdepodobnosť vlámania sa do vozidla alebo jeho krádeže na cestách

Počas dlhej cesty za oddychom pri mori, na horách či v kúpeľoch sa nevyhnete kratším aj dlhším prestávkam na oddych, občerstvenie a dotankovanie paliva na rôznych benzínových pumpách, v motorestoch či na odpočívadlách, kde necháte zaparkované svoje vozidlo plné batožiny v úplne cudzom prostredí so zvýšeným pohybom neznámych ľudí, čo býva často ideálnou príležitosťou a zároveň veľkým lákadlom pre zlodejov. Kvalitné zabezpečenie auta, napr. formou autoalarmu, je teda jedinou účinnou cestou ako znížiť pravdepodobnosť vlámania či krádeže auta na cestách a dovolenkách.

Zabezpečenie auta prostredníctvom alarmu dokáže zlodeja odradiť

Súčasný trh ponúka niekoľko možností pre zabezpečenie auta pred nevítanými návštevníkmi a k jedným z tých účinnejších určite patria autoalarmy, ktoré dokážu zlodeja potrápiť, skomplikovať mu prácu, prípadne ho aj odradiť od plánovanej krádeže. Jednotlivé typy alarmov dokážu auto uchrániť pred samotným štartom a pohybom alebo aj pred vykradnutím interiéru. Alarmy s GSM systémom informujú majiteľa už aj o tom, že sa niekto pokúša dostať do auta. Okrem zabudovaných alarmov je dobrým riešením použiť aj mechanické prekážky, aby bolo zabezpečenie auta dvojnásobné.

zabezpečenie auta
Zabezpečenie auta na dovolenke viacerými systémami výrazne znižuje riziko krádeže.

Nezabúdajte na zabezpečenie auta ešte pred odchodom na dovolenku! Pripraviť všetko potrebné a nezabudnúť ani na tú najmenšiu drobnosť dá pred odchodom na vytúženú dovolenku poriadne zabrať asi každému dovolenkárovi a zvlášť vtedy, keď sa chystáte cestovať vlastným autom na dlhšiu vzdialenosť niekde do zahraničia, napr. do obľúbeného Chorvátska či Talianska. Auto je potrebné dôkladne skontrolovať a pripraviť všetko…