Pánske topánky - Boat Shoes

Letné pánske topánky

4 letné tipy na pánske topánky

V lete by sme najradšej chodili stále v žabkách alebo v sandáloch, no niektoré situácie si vyžadujú iný druh obuvi. V práci by vás asi veľmi nepochválili, keby sa za vami ozývalo po každom kroku to známe „flip-flop-flip-flop“. Vybrala som preto štyri druhy pánskych topánok na leto, pričom pánom odporúčam zaobstarať si aspoň dva rôzne modely.

1. Spoločenské topánky

Aj keď spoločenské pánske topánky nie sú typicky letnou obuvou, môže sa vám hodiť mať jeden pár na leto, najmä ak vlastníte len hrubé čierne kožené lakovky. Letné spoločenské topánky nemusia byť prehnane formálne. Skúste sa vyhnúť čiernej a  vyberte si radšej hnedé alebo modré topánky. Z hľadiska materiálu voľte semiš alebo nie priveľmi lesklú kožu. Zaujímavým prvkom je kontrastná podrážka. Letné spoločenské topánky nemusia byť prehnane formálne.

Letné pánske topánky
V lete voľte menej formálne topánky a vyhnite sa čiernej.

 

2. Mokasíny

Druhý typom pánskej obuvi vhodným aj na formálne príležitosti sú mokasíny. Zoženiete ich v najrôznejších farbách a variantoch. Klasické mokasíny (tzv. „loafers“)  nemajú šnúrky a musíte si preto dávať veľký pozor pri výbere veľkosti, aby sa vám nevyzúvali. Mokasíny by sa mali nosiť bez ponožiek, vyberajte si preto zásadne kožené topánky a v prípade potreby si do nich kúpte vložky. K mokasínam môžeme zaradiť aj tzv. „boat shoes“. Tieto pánske topánky boli pôvodne určené námorníkom, a majú preto protišmykovú podrážku. Okrem podrážky spoznáte boat shoes aj podľa dvojradového šnurovania.

Pánske topánky - Mokasíny
Farebné mokasíny pre pánov, ktorí sa neboja experimentovať.

 

Pánske topánky - Boat Shoes
Boat shoes spoznáte podľa dvojradového šnurovania a šnúrky prevlečenej po obvode topánky

 

3. Espadrilky

Espadrilky sú ideálnou obuvou na dovolenku, ale keď si na ne zvyknete, budete ich radi nosiť aj na Slovensku. Ak by sa niekomu zdali espadrilky málo mužné, odkážte ho na Jamesa Bonda, konkrétne Thunderball, kde si v nich vykračoval Sean Connery. Pri výbere sa zamerajte na vzdušný materiál a nebojte sa vyskúšať pestré farby.

Pánske topánky - espadrilky
Pánske espadrilky sú ideálnou obuvou na dovolenku

 

4. Plátenky

Pokiaľ sa vám všetky horeuvedené letné pánske topánky zdajú „hipsterské“ alebo „homosexuálne“, čo už s vami. Siahnite po klasických plátených teniskách. Či už zvolíte populárne „konversky“, „vansky“ alebo inú značku, dajte si záležať na kvalite a vyberajte nadčasový dizajn. Kvalitné plátenky s vami pobudnú pár rokov, a na rozdiel od kožených topánok ich môžete v prípade potreby hodiť do práčky.

Pánske topánky - plátenky
Letná (pre niekoho celoročná) klasika od Converse

 

4 letné tipy na pánske topánky V lete by sme najradšej chodili stále v žabkách alebo v sandáloch, no niektoré situácie si vyžadujú iný druh obuvi. V práci by vás asi veľmi nepochválili, keby sa za vami ozývalo po každom kroku to známe „flip-flop-flip-flop“. Vybrala som preto štyri druhy pánskych topánok na leto, pričom pánom odporúčam zaobstarať si…