pánske košele

Vyberte si správne pánske košele na leto s krátkym rukávom

K letu neodmysliteľne patria pohodlné tričká, ako aj pánske košele s krátkym rukávom z ľahkých vzdušných materiálov, ktoré sa výborne kombinujú k elegantnejším nohaviciam alebo aj k športovým, napr. džínsovým či plátenným šortkám a bermudám. Pánske košele s krátkym rukávom by tak rozhodne mali mať v letnom pánskom šatníku svoje zastúpenie a ak si vyberiete naozaj kvalitné módne kúsky, budete sa v košeli cítiť príjemne a pohodlne nielen počas letných večierkov a rôznych párty, ale tiež počas horúcich letných dní, napr. v meste či na pracovisku.

Čo hovorí spoločenská móda na pánske košele s krátkym rukávom?

Je úplnou samozrejmosťou, že pánske košele majú svoje využitie v bežnej každodennej či voľnočasovej móde, ako sa však na otázku pánskych košieľ s krátkym rukávom pozerá spoločenská móda? Veľmi záleží od konkrétnej spoločenskej udalosti, ktorej sa plánujete zúčastniť. Ak si udalosť vyžaduje pánsky oblek (napr. svadba), etiketa v žiadnom prípade nepripúšťa kombináciu pánskeho obleku a košele s krátkym rukávom. Vždy a v každom ročnom období (teda aj v lete) sa k obleku nosia jedine košele s dlhým rukávom mierne prečnievajúcim spod saka. Ak sa však jedná o spoločenskú udalosť vo voľnejšom štýle (napr. rodinná oslava) môžete k elegantným dlhým nohaviciam pokojne doladiť aj pánsku košeľu s krátkym rukávom či dokonca kravatu.

pánske košele
Na svadbu košeľu s krátkym rukávom radšej vynechajte, no k bermudám je to najlepšia voľba.

Čo je lepšie – bavlna či nekrčivý materiál?

Keďže pánske košele s krátkym rukávom využívajú páni najmä v lete, je viac menej zrejmé, že prednosť majú vzdušné a príjemné materiály, ako napr. bavlna. Práve bavlna je veľmi pohodlný materiál s jedinou nevýhodou a tou je zvýšená krčivosť, čo v prípade pánskej košele nie je príliš vítané. Ako teda vyriešiť voľbu správneho materiálu pre letné pánske košele? Riešením je výber naozaj kvalitných košieľ vyrobených z tej najkvalitnejšej bavlny (tzv. bavlna s veľmi dlhým vláknom) a tiež košieľ so špeciálnou nekrčivou úpravou.

 

kratka košela
Košeľa z drobno-tkanej textílie je vzdušná a pohodlná.

K letu neodmysliteľne patria pohodlné tričká, ako aj pánske košele s krátkym rukávom z ľahkých vzdušných materiálov, ktoré sa výborne kombinujú k elegantnejším nohaviciam alebo aj k športovým, napr. džínsovým či plátenným šortkám a bermudám. Pánske košele s krátkym rukávom by tak rozhodne mali mať v letnom pánskom šatníku svoje zastúpenie a ak si vyberiete naozaj kvalitné módne kúsky, budete sa v košeli cítiť príjemne…