ready made spoločnosť

Ready made spoločnosť

Ready made spoločnosť – jednoduchšia cesta k podnikaniu

Rozmýšľate o tom, že začnete podnikať, no desí vás všetko to vybavovanie a papierovanie, ktoré je na začiatku potrebné? V tom prípade si určite prečítajte nasledujúci článok, ktorý vám prezradí, že existuje aj jednoduchšia cesta.

Ready made spoločnosť

ready made spoločnosť
Kúpou ready made spoločnosti sa vyhnete zbytočnej a kompikovanej byrokracii pri zakladaní spoločnosti

Tou cestou je kúpa ready made alebo tzv. predzaloženej spoločnosti, ktorá už má toto všetko za sebou. Ready made spoločnosť je totiž firma, ktorá bola založená na to, aby sa mohla ponúknuť potenciálnemu klientovi a následne mu ju aj predať. Je to firma bez ekonomickej histórie či akejkoľvek podnikateľskej činnosti. Jedinými dokumentmi sú tie, ktoré súvisia s jej založením (zakladateľská listina prípadne spoločenská zmluva, výpis z obchodného registra, osvedčenie o živnostenskom oprávnení, potvrdenie o registrácii na daň z príjmov alebo aj DPH a otváracia súvaha spoločnosti, ktorá bola zostavená ku dňu vzniku tejto spoločnosti).

Predregistrované obchodné spoločnosti už spĺňajú všetky podmienky, ktoré stanovuje zákon, a to od určenia predmetu podnikania po splatenie základného kapitálu. Tieto spoločnosti však nevyvíjajú obchodnú činnosť a nemajú ani žiadne záväzky.

Ak sa rozhodnete pre ready made spoločnosť, budete si môcť vybrať nielen predmet podnikania ale i históriu spoločnosti (to zn. dobu, odkedy bola zapísaná v obchodnom registri).

 

Kde sa dá kúpiť ready made spoločnosť?

ready made spolocnost3
Na Slovensku aj v Českej republike sa predajom ready made spoločností zaoberajú viaceré firmy.

Predajom ready made spoločností sa zaoberajú rôzne firmy, ktoré ale okrem predaja ponúkajú napríklad aj založenie s.r.o, akciových spoločností, spoločností v zahraničí, verejných obchodných spoločností a pod. Firma, ktorá sa špecializuje predajom predzaložených spoločností vám pomôže s výberom a poskytne vám aj komplexnú odbornú starostlivosť. Stačí predostrieť svoje nápady a požiadavky, podľa ktorých vám firma zo zoznamu ponúkaných spoločností vyberie tú najvhodnejšiu pre vás. Samozrejme potrebujete vedieť či spoločnosť, ktorú sa chystáte kúpiť je v poriadku, preto špecializovaná firma na predaj ready made spoločností prostredníctvom rôznych právnych dokumentov zabezpečí jej preverenie.

Viac o ready made spoločnostiach a ich predaji sa dozviete na tejto stránke.

Ready made spoločnosť – jednoduchšia cesta k podnikaniu Rozmýšľate o tom, že začnete podnikať, no desí vás všetko to vybavovanie a papierovanie, ktoré je na začiatku potrebné? V tom prípade si určite prečítajte nasledujúci článok, ktorý vám prezradí, že existuje aj jednoduchšia cesta. Ready made spoločnosť Tou cestou je kúpa ready made alebo tzv. predzaloženej spoločnosti, ktorá už…