výrobník ľadu

Výrobník ľadu poteší hlavne v horúcich dňoch

Reštaurácie, bary, hotely, kaviarne, ba dokonca aj telocvične a športové zariadenia majú niečo spoločné. Potrebujú ľad, aby mohli zákazníkom poskytovať vynikajúce a osviežujúce nápoje. Či už miešate ľadové nápoje v bare, podávate čerstvé morské plody formou bufetu alebo ponúkate ľadové kúpele vo fitnescentre, musíte mať správne prostriedky na výrobu všetkého ľadu, ktorý potrebujete na úspešné podnikanie. Aj preto je tak dôležité nájsť ten správny výrobník ľadu. A potom sa o neho dobre starať. Niektorí špecialisti na opravu výrobníkov ľadu tvrdia, že 90% všetkých problémov so strojmi na ľad je spôsobených zlou údržbou a dalo by  sa im zabrániť. Aj preto dôkladne dodržujte všetky potrebné kroky pre údržbu. 

výrobník ľadu
VÝROBNÍK ĽADU 155KG/DEŇ

Ľad je jedlo 

Ľad je po hygienickej stránke považovaný za jedlo. Ľad, ktorý používate vo svojom podniku, musí spĺňať všetky zdravotné a hygienické požiadavky, aby bolo zaistené, že podávate bezpečný, čistý a hygienický ľad pre všetkých. To znamená, že hľadajte výrobník ľadu, ktorý nielen spĺňa regulačné požiadavky, ale môže tiež poskytnúť potrebné množstvo ľadu každý deň. Aby ste si mohli zvoliť ten pravý výrobník ľadu, zvážte rozloženie zariadenia a priestorové požiadavky. Napríklad bar môže ťažiť z toho, že vyberie podpultový automat, ktorý poskytuje ľahký prístup k ľadu bez toho, aby zaberal veľa miesta. 

výrobník ľadu
Profesionálny výrobník ľadu

Ako funguje výrobník ľadu? 

Všetky výrobníky ľadu používajú pre výrobu ľadu rovnaký základný proces. Potrebujú kompresor, kondenzátor a výparník. Chladivo, plyn známy svojou schopnosťou prenášať teplo, prechádza kompresorom. Tu sa zvýši tlak a teplota chladiva. Stlačený plyn potom prechádza kondenzátorom, kde sa mení na kvapalinu. Kvapalné chladivo potom vstupuje do výparníka, komory, kde sa uvoľňuje teplo z chladiva a chladivo sa premení späť na plyn. Tu dochádza k ochladeniu, aby sa umožnila rýchla tvorba ľadu. Čistá voda sa potom prečerpá vodným potrubím do zásobníkov na ľad. Voda sa naleje na tácky tak, aby ľad zmrzol vo vrstvách a získal tak pekný a jasný vzhľad, aký sa na domácom ľade zriedka vyskytuje. 

Reštaurácie, bary, hotely, kaviarne, ba dokonca aj telocvične a športové zariadenia majú niečo spoločné. Potrebujú ľad, aby mohli zákazníkom poskytovať vynikajúce a osviežujúce nápoje. Či už miešate ľadové nápoje v bare, podávate čerstvé morské plody formou bufetu alebo ponúkate ľadové kúpele vo fitnescentre, musíte mať správne prostriedky na výrobu všetkého ľadu, ktorý potrebujete na úspešné podnikanie. Aj preto je tak…