topánky na jar

Topánky na jar pre kompletný detský botník

S príchodom jari prichádza na svet aj nový život, nové hry a veselý krik detí na dvore. Na jej začiatku sa môžeme ešte stále stretnúť s blatom či kalužami na ceste. Zároveň na ceste ešte zostáva štrk a soľ po zimnej údržbe pred poľadovicou.

Nesmieme zabúdať aj na rôzne príležitosti ako len každodenné nosenie topánok. Napríklad inak vaše dieťa obujete na spoločenské a slávnostné udalosti a inak na šport alebo turistiku. Aké detské topánky na jar teda vybrať?

topánky na jar
Vyberte si topánky na jar podľa ich použitia

Športové tenisky alebo elegantné topánky na jar?

Športové topánky na jar majú predovšetkým pohodlnú a funkčnú úlohu. Ak plánujete s dieťaťom chodiť na túry a iné výlety, určite siahnite po nich. Môžete si vybrať tie so zapínaním na suchý zips, ktoré si škôlkarské dieťa dokáže obuť a vyzuť aj samo alebo môžete siahnuť na šnurované tenisky. Tá sa zas hodí pre deti, ktoré sú už v škole. Odporúčame siahnuť po farebných dizajnoch, s ktorými vaše ratolesti vyniknú v triede, v parku ale aj na ihrisku.

Pri tých elegantných odporúčame prejsť k tradičnej čiernej, hnedej alebo modrej farbe. Hovoríme predovšetkým o tradičných chlapčenských mokasínach a dievčenských balerínkach. Takéto chlapčenské formálne šnurovacie topánky alebo poltopánky sa budú hodiť na každú oslavu, svadbu alebo krstiny v kombinácii s oblekom alebo len elegantnými nohavicami, či džínsami so sakom. Dieťaťu sa budú hodiť aj do školy v klasickom outfite v košeli alebo jednofarebnom tričku. Pre dievčatá sa zas budú hodiť balerínky spolu so sukňou.

topánky na jar
Nezabudnite na gumáky v prípade daždivého počasia

Gumáky ako topánky na jar

Nezabudnite však ani na gumáky. Jar taktiež obdobím častých dažďov, a ak žijete v severnejších alebo vyšších lokalitách, tak sa môžete ešte stále stretnúť s roztápajúcim sa snehom. Gumákmi tak predídete premočeným ponožkám a poškodeným topánkam. Výber dizajnu gumákov nechajte na vaše dieťa. Je dôležité, aby ich ako každé iné topánky na jar, nosilo s radosťou.

Pre kompletný botník vášho dieťaťa budete potrebovať z každého po jednom páre. Jeden pár na každodenné nosenie, jeden na špeciálne udalosti a v prípade lejaku sa vám budú hodiť aj gumáky.

S príchodom jari prichádza na svet aj nový život, nové hry a veselý krik detí na dvore. Na jej začiatku sa môžeme ešte stále stretnúť s blatom či kalužami na ceste. Zároveň na ceste ešte zostáva štrk a soľ po zimnej údržbe pred poľadovicou. Nesmieme zabúdať aj na rôzne príležitosti ako len každodenné nosenie topánok. Napríklad inak vaše dieťa…