anténny zosilňovač

Anténny zosilňovač podporí v zvukovom systéme auta úplne nový rozmer

Najväčších priaznivcov hudby dokáže vyviesť z miery aj minimálny šum z autorádia. Nejde ani tak o to, či máte prvotriedny alebo funkčne menej vybavený model, ale o vašu snahu vylepšovať ho. Aby bol zvuk z autorádia dokonalý ako obrázok, odporúčame zakúpiť anténny zosilňovač. Podieľa sa nielen na finálnej kvalite prenosu hudby, ale aj na prenose dôležitých spoločenských a dopravných informačných pásiem.  

anténny zosilňovač
Anténny zosilňovač 2x FAKRA – DIN profi

Načo by nám bolo šumiace autorádio? Pri výbere anténneho zosilovača prihliadajte na tieto parametre!  

Základnou funkciou anténneho zosilovača je umocniť vstupný signál na požadovanú úroveň. Pozor, aby ste sa nedali oklamať lacnými napodobeninami, ktoré síce ohromujú údajmi o technických kvalitách, ale po jednom integrovanom obvode a s nekvalitným alebo vôbec žiadnym meničom napätia sa šíriť zosilnený zvuk určite nebude.  

Anténne zosilovače rôznych typov a tried nám umožňujú získavať dobrý, čistý zvuk aj na základe týchto vlastností. Rozhodli ste sa pre 4-kanálový anténny zosilovač? Využijete ho rovnako pre subwoofer a na reproduktorové systémy v aute. Pre tých, sa zvažujú kúpu dvojkanálového zosilovača pred monoblokmi, tak nech ich nezláka len nižšia cena. Dvojkanálový anténny zosilovač produkuje menej energie, hodí sa skôr na subwoofery pre mostové pripojenie. 

V rámci tried rozlišujeme A a B zosilovače pre analógové používanie. Vyznačujú sa vysokou kvalitou zisku, nižšou účinnosťou a výkonom. Výsledná reprodukcia zvuku je zreteľná a čistá. Na digitálnom princípe pracujú triedy D. Sú vysoko účinné, ale konštrukčne zložitejšie, čomu zodpovedá ich robustnosť a vyššia hmotnosť.

anténny zosilňovač
Anténny zosilňovač DIN – DIN 12dB

Aj na tieto „odchýlky“ pri výbere pozor!  

Neviete si samostatne vybrať vhodný variant anténneho zosilňovača? Využite radšej odborné poradenstvo, ktoré vás zahrnie objektívnymi info a nie „lákavými číslami“. Častým chytákom je uvádzanie parametrov o maximálnom výkone zosilňovača. Pre vás je podstatnejší frekvenčný rozsah, ktorý sa v bežných modeloch pohybuje medzi 20 – 20 000 Hz. Potrebujete anténny zosilňovač s výkonným koncovým stupňom, nie priemerným, a preto nedajte na vlastnú intuíciu, ale na kvalitatívnu správnosť   

Najväčších priaznivcov hudby dokáže vyviesť z miery aj minimálny šum z autorádia. Nejde ani tak o to, či máte prvotriedny alebo funkčne menej vybavený model, ale o vašu snahu vylepšovať ho. Aby bol zvuk z autorádia dokonalý ako obrázok, odporúčame zakúpiť anténny zosilňovač. Podieľa sa nielen na finálnej kvalite prenosu hudby, ale aj na prenose dôležitých spoločenských a dopravných informačných pásiem.   Načo by nám…