Matrace

Výber matracu do spálne

O tom, ako sme vyberali matrace do manželskej postele

Zariaďovanie nášho nového bytu sa po zariadení obývačky a kuchyne pomaličky presunulo do spálne. Samozrejmosťou, s ktorou sme počítali už od začiatku, bola veľká vstavaná skriňa no a okrem nej ešte nejaká tá manželská posteľ a dva nočné stolíky. Posteľ aj nočné stolíky sme vybrali celkom rýchlo, no malo to jeden háčik. Naša nová manželská posteľ neobsahovala matrace a tak sme museli začať uvažovať aj nad tými. Po prejdení niekoľkých stránok venovaných tejto tematike som bola doslova zahltená informáciami a tak som sa rozhodla ísť pekne krok po kroku.

Matrace
Manželské postele, aký matrac zvoliť?

Dva samostatné matrace alebo jeden spoločný?

Prvou otázkou a zároveň pre nás asi najťažšou otázkou bolo, či do manželskej postele vybrať dva samostatné matrace alebo jeden veľký spoločný. Pri rozhodovaní ohľadom tejto otázky som sa snažila nájsť rady aj v rôznych fórach, ale ako je známe – sto ľudí, sto chutí.

Niektorí tvrdia, že jeden spoločný matrac je nepohodlný z toho dôvodu, že ak sa na posteli „prehadzuje“ vaša polovička, cítite to i vy. Takisto som našla názory, že každý z partnerov má na matrac iné požiadavky vzhľadom k rozličnej hmotnosti a stavbe tela a takisto, že manipulácia s takýmto rozmerným matracom je náročná.

Na druhej strane však stáli názory, že dva samostatné matrace akoby oddeľovali manželov od seba a sú nevýhodné najmä v prípade, že máte doma malé dieťa. Tu sa totižto veľmi často stáva, že uprostred noci alebo nadránom príde k vám do postele a potom je už len otázkou, kto z vás budete spať v priehlbine medzi dvoma matracmi. Tento fakt jednoznačne zvíťazil aj pri našom rozhodovaní o tom, ktorá alternatíva bude pre nás tá najvhodnejšia, keďže náš syn trávi u nás v posteli značné množstvo času.

Aký materiál? Nechajte si poradiť!

Prvý krok pri výbere matraca do manželskej postele sme tak mali za sebou, ostával druhý – z akého materiálu by mal byť náš matrac vyrobený? V tomto smere sme sa už rozhodli nedať na žiadne „babské rady“ z internetu, ale spýtali sme sa na názor priamo odborníka na matrace v predajni. Jeho odpoveď bola jednoznačná – pre veľký spoločný matrac je najlepšou kombináciou klasický pružinový, ale s novinkou – s pamäťovou penou.

Nuž a tak máme už v našom bytíku aj novú manželskú posteľ, s novým matracom, ale na blog o tom, ako sa nám na nej spí, si ešte nejaký čas budete musieť počkať…

Matrace
Pohodlné matrace do rôznych typov postelí – NajMatrace.sk

O tom, ako sme vyberali matrace do manželskej postele Zariaďovanie nášho nového bytu sa po zariadení obývačky a kuchyne pomaličky presunulo do spálne. Samozrejmosťou, s ktorou sme počítali už od začiatku, bola veľká vstavaná skriňa no a okrem nej ešte nejaká tá manželská posteľ a dva nočné stolíky. Posteľ aj nočné stolíky sme vybrali celkom rýchlo, no malo to jeden…