Dovolenka

Dovolenka a deti

Dovolenka s deťmi netradične

Letná dovolenka? Čo to je? – presne to som sa so smiechom spýtala manžela, keď pred niekoľkými mesiacmi medzi rečou nadhodil túto tému. Pravdupovediac, naozaj som si na toto slovné spojenie nespomínala po rokoch, kedy sme všetky peniažky navyše najprv investovali do vlastného bývania, potom nového auta, potom prišlo prvé dieťa a po dvoch rokoch aj druhé, deti boli malé, na dovolenky sa s nimi teda chodiť nedalo a tak ďalej a tak ďalej. Je to povedomé aj vám?

Bohužiaľ (alebo našťastie?) táto odpoveď manžela akosi neuspokojila a ani nasledujúce dni mi s tým nedal pokoj. Vraj deti sú už väčšie, dovolenku by mali bez problémov zvládnuť a my dvaja si už tiež zaslúžime poriadny oddych. No, musím uznať, že proti tomuto som žiadne argumenty nemala, veď aj mňa už začala lákať predstava pravej letnej dovolenky… Peňazí však stále ani po toľkých rokoch akosi nebolo nazvyš a tak sme sa snažili nájsť nejakú finančne prijateľnú alternatívu.

Dovolenka v Chorvátsku a s varením? Asi nie…

Ako prvé samozrejme padli návrhy ohľadom Chorvátska – pôjdeme vlastným autom, zarezervujeme si nejaký lacnejší apartmán a na strave tiež ušetríme, veď budem variť. Teraz je už asi všetkým ženám, ktoré toto čítajú jasné, že som touto predstavou nebola zrovna nadšená. Jednak preto, že som nechcela, aby sa moja prvá dovolenka po toľkých rokoch niesla v znamení varenia a upratovania, ale aj preto, že ma vylihovanie na kamienkových chorvátskych plážach príliš nelákalo, keďže mám radšej skôr aktívnejší oddych.

Dovolenka Chorvátsko
Krásna dovolenka v Chorvátsku

Dovolenka v mojej réžii – zostávame tu!

Dovolenka sa teda dostala do mojich rúk a začalo sa pátranie po lacnejšie alternatíve, ktorá by uspokojila celú rodinu. Počas hľadania som ako prvé dospela k názoru, že prečo by sme museli ísť na dovolenku do zahraničia? Celkom pekne by sa to predsa dalo zariadiť aj tu u nás. Aktívna dovolenka v našich nádherných horách, v nejakom rodinnom penzióne, ktorý by ponúkal dostatok aktivít aj pre naše ratolesti a spojiť to zo zaujímavým programom. Ako odpoveď sa mi dostalo jednohlasné „áno!“.

Program pre deti aj pre nás

Keď ubytovanie a spolu s ním aj lokalita nadobudli jasnejšie kontúry, zostávalo už „iba“ vymyslieť program, ktorý by ma manžel neofrflal a ktorý by zabavil aj deti. Horská turistika je síce fajn a minimálne jedna túra bola na pláne, no nie je to nič, z čoho by boli deti príliš nadšené. A tak museli byť vymyslené aj ďalšie plány – bobová dráha, ktorá sa nachádzala v blízkosti nášho penziónu, aquapark a lanová dráha. Veci, z ktorých boli deti unesené a potichučky sme sa na to tešili i my dospelí. Okrem toho nesmeli v kufroch chýbať ani spoločenské hry v prípade zlého počasia a aspoň jeden „edukačný“ výlet za poznávaním. No a mohli sme vyraziť!

Dovolenka
Dovolenka na Slovensku – Vysoké Tatry

Odporúčame a plánujeme ďalšiu

Teraz, po návrate z dovolenky môžem povedať len jedno – takáto aktívna dovolenka s deťmi, hoci aj v lone slovenskej prírody stála za to! Deti sa vyšantili, nazbierali nové zážitky a my s manželom sme si oddýchli možno i viac než na luxusnej dovolenke pri mori a hlavne, za menej peňazí. Teraz už len zostáva naučiť mladšiu dcéru bicyklovať a môžeme začať plánovať budúcoročnú cyklo dovolenku spojenú so splavom rieky.

Dovolenka
Dovolenka na Slovensku

Dovolenka s deťmi netradične Letná dovolenka? Čo to je? – presne to som sa so smiechom spýtala manžela, keď pred niekoľkými mesiacmi medzi rečou nadhodil túto tému. Pravdupovediac, naozaj som si na toto slovné spojenie nespomínala po rokoch, kedy sme všetky peniažky navyše najprv investovali do vlastného bývania, potom nového auta, potom prišlo prvé dieťa a po…