dovolenka maurícius

Dovolenka Maurícius

Dovolenka Maurícius a miesta, ktoré by ste určite mali navštíviť

Maurícius patrí do súostrovia Maskarény, ležiacom v juhozápadnej časti oceánu (asi 900 km východne od Madagaskaru). Je to ostrov, ktorý vám ponúkne všetko, na čo si len pomyslíte. Luxusné hotely, vily, špičkové služby, pohostinných ľudí. To všetko je síce skvelé, no nie je to to jediné, čo vám dovolenka Maurícius ponúka. Poďme si preto povedať, čo by ste počas vašej návštevy tohto tropického ostrova určite nemali vynechať.

Port Louis

dovolenka maurícius
Dholl Puri určite ochutnajte. Neoľutujete!

Port Louis je hlavné a tiež najnavštevovanejšie mesto na ostrove. Je to pravdepodobne preto, že toto mesto žije kultúrou. Dokonca až natoľko, že máte pocit, akoby ste navštívili živé múzeum. Ak sa sem vydáte, určite navštívte známy Central Market, kde môžete vidieť nielen kultúrnu rozmanitosť ale kde máte aj široký výber miestnej kuchyne a pouličných potravín. Určite ochutnajte „Dholl Puri“ – najbežnejšie, no naozaj obľúbené jedlo, ktoré dostanete v každom stánku na ulici. Dholl Puri je placka z múky a hrachu, plnená koriandrovým čatní, zaváranou zeleninou a fazuľovým karí. Jednoduché, no naozaj veľmi chutné. Na trhu si však môžete kúpiť aj všeličo iné, napr. unikátne maurícijské suveníry. Ďalšou zaujímavosťou je Champs de Mars – najstaršia dostihová dráha na južnej pologuli a druhá najstaršia na svete.

Botanická záhrada

Ak máte radi rastliny, dovolenka Marurícius vám umožní aj návštevu jedinečnej botanickej záhrady Pamplemousses, nachádzajúcej sa iba 20 min od hl. mesta. Je to najstaršia botanická záhrada na južnej pologuli a ľahko ju možno prirovnať k raju na Zemi. Uvidíte tu množstvo nádherných stromov, rastlín, vtákov či obrovských korytnačiek. Taktiež sa tu nachádza množstvo jazierok, a práve dlhé jazierko s leknami je v tejto záhrade pre turistov asi najväčším lákadlom.

Dovolenka Maurícius a pláže

Dovolenka Maurícius je samozrejme aj o užívaní si slnka a mora, a preto vám určite odporúčam návštevu malej dedinky Grand Bay. Nachádza sa tu totiž verejná pláž, ktorá patrí medzi tie najkrajšie na ostrove. Biely piesok, rady paliem a tyrkysovo-modrá lagúna. Ozajstná nádhera. Aj preto sa tu každoročne objavuje čoraz viac turistov, vyrastajú tu hotely, nákupné centrá, reštaurácie, bary, kluby… Ak si teda chcete užiť zábavu aj v noci, Grand Bay je jednoznačne tým správnym miestom.

dovolenka maurícius
Dovolenka Maurícius – zážitok, na ktorý nezabudnete

Krásne pláže nájdete aj na severe ostrova Cap Malheureux, čo v preklade znamená Mys nešťastia. Volá sa tak, pretože sa tam nachádza množstvo vrakov lodí. Aj napriek tomu tu však nájdete naozaj krásne pláže. Pre mesto je typický kostol s červenou strechou, magický výhľad sa vám zas naskytne z Coin de Mire, malého otrovčeka, ktorý z pobrežia vyzerá ako plávajúca veľryba. A ak sa radi potápate, tu na to budete mať naozaj vynikajúce podmienky.

Toto však nie je zďaleka všetko. Dovolenka Maurícius vám ponúka omnoho viac. O tom však možno nabudúce.

Dovolenka Maurícius a miesta, ktoré by ste určite mali navštíviť Maurícius patrí do súostrovia Maskarény, ležiacom v juhozápadnej časti oceánu (asi 900 km východne od Madagaskaru). Je to ostrov, ktorý vám ponúkne všetko, na čo si len pomyslíte. Luxusné hotely, vily, špičkové služby, pohostinných ľudí. To všetko je síce skvelé, no nie je to to jediné, čo…