taliansky nábytok

Pre interiérový dizajn v talianskom štýle nestačí iba taliansky nábytok

Taliansky nábytok treba vhodne kombinovať!

 

Niet divu, že talianske interiéry sú také obľúbené. Charakteristické sú totižto svojou nenútenou eleganciu a zároveň podčiarkujú individualitu a osobitosť ich majiteľa. Mnoho ľudí si však myslí, že na vytvorenie interiéru v talianskom štýle si stačí iba kúpiť taliansky nábytok. Nuž, ten síce dokáže veľa spraviť, avšak vôbec nie je zárukou úspechu v tomto smere. V interiéri totižto budete musieť skombinovať množstvo ďalších vecí…

Na čo sa treba zamerať?

Je všeobecne známe, že Taliani sú veľmi rodinne založení a preto je pre nich jednou z najdôležitejších vecí spoločné stolovanie. To badať aj v ich príbytkoch, pozornosť je v nich totižto upriamená v prvom rade na jedáleň. Ak si teda vyberáte taliansky nábytok a iné zariadenie či doplnky, sústreďte sa najmä na túto miestnosť – samozrejmosťou by mal byť priestranný jedálenský stôl a dostatok miesta okolo neho. Taliani si však veľmi potrpia aj na vhodné osvetlenie priestorov, kde sa stravujú – lustre zavesené priamo nad jedálenským stolom teda budú dobrou voľbou.

Farby, materiály a tvary

Hoci taliansky interiérový dizajn praje predovšetkým nenápadným a ľahko kombinovateľným farbám, akými sú biela, krémová či čierna, pestrých farieb sa nemusíte vzdať. Stačí, ak si vyberiete vhodné farby, akými sú v tomto prípade napr. (vínová) červená, žltá či (tyrkysová) modrá. V kombinácii s drevenými alebo kovovými materiálmi takto môžete vyčarovať výnimočný interiérový dizajn. Dôležité je spomenúť aj tvary, ktoré sú v Taliansku uprednostňované – ak vám poviem, že ide v prvom rade o pôvabné krivky a žiadne hrany, určite nebudete prekvapení.

Starožitný alebo moderný taliansky nábytok?

Vráťme sa teraz späť k talianskemu nábytku. Ak si vyberáte taliansky nábytok do svojho príbytku, ktorý sa má niesť v tomto štýle, nemusíte sa konzervatívne držať iba jednej cesty či už modernej alebo tej s nádychom starodávnosti. Taliani sú majstri najmä v tom, že v interiéri dokážu skombinovať oba tieto prvky a to veľmi efektívne – moderné dizajnové prvky v kombinácii so starožitnými kúskami vytvárajú ten pravý taliansky interiérový dizajn.

taliansky nábytok
Moderný taliansky nábytok v kombinácii so starožitnými prvkami

Taliansky nábytok treba vhodne kombinovať!   Niet divu, že talianske interiéry sú také obľúbené. Charakteristické sú totižto svojou nenútenou eleganciu a zároveň podčiarkujú individualitu a osobitosť ich majiteľa. Mnoho ľudí si však myslí, že na vytvorenie interiéru v talianskom štýle si stačí iba kúpiť taliansky nábytok. Nuž, ten síce dokáže veľa spraviť, avšak vôbec nie je zárukou úspechu…