Lustre

Viete ako vybrať luster?

Kupujeme lustre – ako zvoliť správnu veľkosť?

Lustre sú nádherným domácim doplnkom a niekedy aj umeleckým dielom, ktoré bezpochyby upúta pozornosť každého návštevníka. Lustre sú väčšinou umiestňované vo vstupných halách a v chodbách, čiže sú prvým hlavným doplnkom, ktorý si hneď pri vstupe do domu všimnete. To ľuďom poskytne prvý dojem, podľa ktorého budú posudzovať aj zvyšok domu, preto lustre vyberajte dôkladne.

Lustre do domu a bytu

Lustre
Lustre – MBSUN.cz

Väčšina z nás nemá veľký dom a veľmi luxusný nábytok, preto sa zameriam na výber lustra do menších domov a bytov.

Ako prvé si odmerajte výšku vašich stien. Na vyššie stropy si môžete dovoliť zavesiť väčšie lustre, aj keď samotná miestnosť je vcelku malá. Nižšie stropy si vyžadujú rozmermi menšie lustre. Klasická mierka je 7-8 cm (lustra) na 30 cm z dĺžky steny.

Potom si odmerajte obvod miestnosti, do ktorej chcete zavesiť lustre. Vezmime si napríklad miery 6 (dĺžka) x 7 (šírka) m. Spočítajte dĺžku a šírku miestnosti, teda 6 + 7 = 13. 130 cm je teda číslo, aký priemer by mal mať váš luster do danej miestnosti. Týmto merítkom sa môžete riadiť v akejkoľvek miestnosti v dome aj v byte.

Ak vyberáte luster do kuchyne nad jedálenský stôl, musíte brať do úvahy nie len veľkosť miestnosti ale aj veľkosť stola. Vyberte luster, ktorý má obvod polovicu šírky stola. No a keď máte miestnosť veľkú a priestrannú, no strop je vcelku nízky, zvoľte radšej dva menšie lustre ako jeden veľký.

Nakupujte online

Možno to nie je najväčšia zábava nakupovať lustre, a preto veľa ľudí kúpi lustre v prvej predajni, ktorú navštívi. Lustre si však nemusíte skúšať ako oblečenie či obuv. Stačí vám vedieť miery a vidieť obrázok, čo vám umožní aj eshop. Nakupovať online môžete keď máte na to náladu, vo voľnom čase, doma, v kaviarni pri kávičke (pričom sa môžete poradiť aj priateľmi), môžete nakupovať v pohodlí v pyžame alebo teplákoch. Môžete si lustre prezerať aj hodiny a bez zbytočného čakania v rade, kúpite želaný luster rýchlo a jednoducho.

Kupujeme lustre – ako zvoliť správnu veľkosť? Lustre sú nádherným domácim doplnkom a niekedy aj umeleckým dielom, ktoré bezpochyby upúta pozornosť každého návštevníka. Lustre sú väčšinou umiestňované vo vstupných halách a v chodbách, čiže sú prvým hlavným doplnkom, ktorý si hneď pri vstupe do domu všimnete. To ľuďom poskytne prvý dojem, podľa ktorého budú posudzovať aj zvyšok…