Zlepšite prehľadnosť vášho webu novým webdesignom

Single page webdesign – kedy áno, kedy nie?

Single page webdesign je momentálne veľmi obľúbeným a moderným riešením pre veľké množstvo web stránok. Webdesigneri aj bežní internetoví užívatelia sú z toho nadšení. Pre webdesignera (ale napr. aj pre programátora) to je totižto jednoduchšia a hlavne komplexnejšia práca, pre internetových užívateľov to je zase veľmi priateľské rozhranie, v ktorom nemajú problém vyznať sa a dokážu rýchlo nájsť informácie, ktoré potrebujú. Stále však existujú aj web stránky, ktoré by sa single page webdesignu mali radšej vyhnúť. V ktorých prípadoch je teda takýto webdesign pre vás vhodný a kedy nie? Čítajte a dozviete sa viac…

ÁNO: Málo podstránok a obsahu

Plánujete web stránku, ktorá by vo finálnej podobe mala iba zopár podstránok s malým množstvom obsahu? V takomto prípade je single page webdesign určite lepším riešením. Nie len že bude vzhľad vašej stránky omnoho modernejší, ale tiež všetky informácie zhromaždené na jednom mieste vytvoria dojem, že vaša web stránka poskytuje dostatočné množstvo informácií. Naopak, pokiaľ sa jedná o web stránku s viacerými rôznymi podstránkami a väčším množstvom textu, informácií či obrázkov, lepšie ju bude rozdeliť podľa klasickej štruktúry, na ktorú sme boli zvyknutí doteraz.

ÁNO: Jeden produkt alebo služba

Web stránky, ktoré ponúkajú iba jeden produkt / službu (a nezáleží na tom, či sa jedná o reálny fyzický produkt alebo iba o produkt v digitálnej verzii) si tiež veľmi často volia radšej single page webdesign. Ak však vlastníte e-shop s veľkým množstvom rôznych produktov alebo ste firma, ktorá ponúka viacero rôznych služieb, single page webdesign nebude pre vás zrejme najlepším riešením, kvôli nedostatku priestoru na ich prezentovanie.

ÁNO: Pre-launch web stránka

Single page webdesign je tiež vhodný pre stránky, ktoré sú v „predštartovacej“ (tzv. Pre-launch) verzii. Takéto stránky totižto zväčša poskytujú niekoľko základných informácií o danom projekte a jednoduchý formulár, ktorým sa môžete prihlásiť do newsletteru a tak je pre ne takáto forma web stránky naozaj skvelým riešením.

Našli ste v tomto článku typ web stránky, ktorú plánujete aj vy? Aký webdesign si teda pre ňu zvolíte?

Single page webdesign – kedy áno, kedy nie? Single page webdesign je momentálne veľmi obľúbeným a moderným riešením pre veľké množstvo web stránok. Webdesigneri aj bežní internetoví užívatelia sú z toho nadšení. Pre webdesignera (ale napr. aj pre programátora) to je totižto jednoduchšia a hlavne komplexnejšia práca, pre internetových užívateľov to je zase veľmi priateľské rozhranie, v ktorom nemajú…