Paralyzér

Účinné obranné prostriedky – Paralyzéry

Paralyzéry – prostriedky na vašu obranu

Bývate v meste, v ktorom sa to hemží kriminálnikmi alebo máte jednoducho strach chodiť v noci sama a neozbrojená. Rozmýšľate o účinnom obrannom prostriedku a slzný plyn sa vám nezdá dostatočný? V tom prípade pokračujte v čítaní tohto článku, v ktorom vám predstavím paralyzéry a poviem vám aj to, ako ich používať.

Čo je paralyzér a ako sa s ním zaobchádza?

Paralyzér je malá obranná zbraň, ktorá môže mať rozmery podobné krabičke od cigariet, ale samozrejme aj o niečo väčšie. Napriek svojim malým rozmerom je to veľmi účinný obranný prostriedok, ktorý zloží každého útočníka v priebehu okamihu. Paralyzér je ale potrebné správne namieriť. Najlepšie je ak príde do kontaktu priamo s pokožkou, no rovnako dobre funguje aj cez oblečenie. Tenké oblečenie ako tričko či rifle paralyzér určite nezastavia. Môže sa však stať, že útočník nosí hrubú koženú bundu, preto je lepšie mieriť tam, kde je oblečenie tenšie, no najlepšie priamo na pokožku. V špecializovaných predajniach však nájdete aj paralyzéry s elektrickým výbojom milión Voltov a viac, ktorý útočníka zloží aj cez jeho koženú bundu.

Mýtus: Existuje mýtus, ktorý tvrdí, že ak je útočník pod vplyvom omamných látok, elektrický výboj mu nijako neublíži. Toto však určite nie je pravda. Žiadna sila vôle paralyzér nezastaví.

Paralyzér
Účinný paralyzér UZI 300 000V – AFG.sk

Čo ak je útočník veľmi veľký?

Mnoho z vás určite zaujíma, či paralyzér dokáže zložiť aj veľmi veľkého útočníka. Odpoveď je áno. Na trhu, ako som už spomínala, môžete zohnať paralyzéry rôznej sily, ktoré stačia aj na zloženie chlapa, ktorý je veľký ako hora. Snažte sa však mieriť na čo najväčšiu časť tela, napr. trup alebo niektorú z končatín. V špecializovanej predajni si vyberte paralyzér s čo najväčším elektrickým výbojom. Dokonca si môžete kúpiť aj taký, ktorý je kombináciou elektrického a plynového paralyzéra. Obranný sprej má dosah až 2 metre, takže ho môžete použiť už skôr.

Ako paralyzéry fungujú?

Keď paralyzérom zasiahnete útočníka, vyslaný elektrický výboj preruší signály, ktoré sú zasielané do svalov, čo vedie k tomu, že útočník stratí rovnováhu, bude zmätený. Ostane bez pohybu a bude doslova paralyzovaný. A na to, aby ste svojho protivníka dostali do takéhoto stavu stačí 1-2 sekundy priameho kontaktu. Snažte sa ale držať paralyzér dovtedy, kým útočník nepadne na zem. Nemusíte sa báť. Paralyzéry nie sú smrteľné zbrane. Útočníka však ochromia na cca 15 minút, čo je dostatočne dlhý čas na to, aby ste utiekli, prípadne zavolali políciu.

Paralyzéry – prostriedky na vašu obranu Bývate v meste, v ktorom sa to hemží kriminálnikmi alebo máte jednoducho strach chodiť v noci sama a neozbrojená. Rozmýšľate o účinnom obrannom prostriedku a slzný plyn sa vám nezdá dostatočný? V tom prípade pokračujte v čítaní tohto článku, v ktorom vám predstavím paralyzéry a poviem vám aj to, ako ich používať. Čo je paralyzér a ako sa s ním…