svadobné šaty

Svadobné šaty

Vyberáme svadobné šaty

Prvé na čo nevesta pri plánovaní svadby myslí, sú svadobné šaty. To je každému jasné. Plánovanie svadby začína prvým dňom zásnub, či je to alebo pár mesiacov rok pred svadbou. To vzrušenie a radosť nikto nevydrží potláčať do nejakého predpísaného času. Ja si však myslím, že svadobné šaty by sa nemali vyberať skôr ako 6 mesiacov pred svadbou. Plánovanie svadby prináša neveste veľmi emotívne obdobie a s tým sa spája aj to, že môže prechádzať rôznymi fyzickými zmenami a je veľmi ťažké držať si jednu váhu pod kontrolou dlhšie ako 6 mesiacov. A verte, nie je nič horšie ako mať svadobné šaty vybraté už rok alebo dlhšie vopred a v hlavný, svadobný deň sa do nich nezmestiť. Môže sa vám tiež stať, že zo stresu a príprav radikálne schudnete, a zrazu vám svadobné šaty nebudú sedieť na háklivých partiách – dekolt, prsia, pás, a ak sú šaty s rukávmi, tak aj na rukávoch.

svadobné šaty
Šaty by mali padnúť ako uliate

Držte sa tradícií

Z mojej skúsenosti sa na tradičných svadbách všetci – novomanželia, rodina a hostia bavia lepšie, uvoľnenejšie a na takéto svadby majú krajšie spomienky. Tradície nemusia byť len podľa krajiny, viery, ale aj podľa rodinných zvykov. Vnesie to do prostredia niečo extra, niečo osobné a také „len vaše“.

Tradície v prevedení doplnkov sú tiež veľmi pamätné – niečo staré, niečo nové, niečo modré a niečo požičané…

Svadobné šaty a doplnky – typy, farby, hranice

Nekonečná téma mnohých žien. Každá žena sa túži aspoň v ten svoj deň predviesť, ukázať, niesť sa ako páv. Milé dámy, pamätajte si však jedno – nestojí to za to, ak máte v šatách alebo aj topánkach trpieť. Najkrajšie svadobné šaty sú tie, v ktorých nevesta vyzerá akoby boli šité priamo na nej, v akomkoľvek pohybe. To znamená, že svadobné šaty musia byť predovšetkým pohodlné. Tým si zaručíte, že sa budete stále prirodzene usmievať, nebudete sa musieť stále kontrolovať, napravovať a podobne.

svadobné šaty
Trochu netradičné svadobné šaty

Svadobné šaty tiež nemusia byť nakupované výslovne v svadobných salónoch. Aj „obyčajné“ biele šaty, pokiaľ dobre sedia, môžu vyzerať veľmi luxusne. (A môžete ich využiť kedykoľvek v lete aj po svadbe.)

Doplnky by ste mali stále ladiť k svadobným šatám. Či už farebne alebo štýlovo. Ak majú šaty napr. drobné farebné detaily, čipku a pod., doplnky by mali byť taktiež také.

Hranice?

Aj keď je len a len na neveste, aké svadobné šaty a doplnky si zvolí (aj keď sú extravagantné), sú určité hranice, akési nepísané pravidlo alebo ak chcete „dress code“, ktoré je lepšie dodržať. Predsa len, nie je to prehliadka pre celý svet, kde chcete pútať všetku pozornosť. Ide hlavne o oslavu partnerstva dvoch ľudí, vstup do „nového života“ a pamätný deň pre (najmä) novomanželov a ich rodiny.

Vyberáme svadobné šaty Prvé na čo nevesta pri plánovaní svadby myslí, sú svadobné šaty. To je každému jasné. Plánovanie svadby začína prvým dňom zásnub, či je to alebo pár mesiacov rok pred svadbou. To vzrušenie a radosť nikto nevydrží potláčať do nejakého predpísaného času. Ja si však myslím, že svadobné šaty by sa nemali vyberať skôr…