krb

Krb

Využívajte krb doma energeticky účinnejšie

Náklady na energiu každým rokom stúpajú. Kým majitelia domov sa snažia hľadať spôsoby ako ušetriť peniaze, väčšina si neuvedomuje, že ich peniaze niekedy unikajú z najväčšej diery v dome – z krbu. Toto môžete ľahko zmeniť a eliminovať spotrebu energií – okrem vnútorného zateplenia vašeho príbytku aj týmito štyrmi jednoduchými domácimi vylepšeniami.

Namontujte si horné tesniace komínové klapky

Táto klapka slúži aj ako dvere pred búrkou a udržuje vnútorný teplý vzduch vo vnútri a vonkajší vzduch vonku. Táto klapka funguje skvele po celý rok, či už pri vykurovaní alebo chladení vášho domu. Tento produkt je zároveň ľahko dostupný v relevantných predajniach a jednoducho ho nainštalujete sami alebo môžete požiadať miestneho údržbára.

Nainštalujte si do krbu liatinové pozadie

krb
Krb s liatinovým pozadím

Liatinový tanier, ktorý je umiestnený na zadnej strane krbu, má za účelom chrániť zadnú stenu, ktorú ničí oheň. Toto pozadie ponúka tiež dizajn, ktorý si vyberiete, aby ladil s vašim interiérom, čo vyzdvihuje celkový vzhľad. Liatinové pozadie zlepšuje účinnosť krbu tým, že absorbuje teplo z ohňa a vyžaruje teplo späť do miestnosti.

Nainštalujte do krbu ohrievací systém

Krbový ohrievací systém ťahá čerstvý vzduch z miestnosti, cirkuluje cez komoru, ktorá je ohrievaná pri ohni a vyfukuje ohriaty vzduch späť do miestnosti. Tieto ohrievače sú uzavreté systémy, takže žiadny dym z krbu sa nedostane do vášho domu. Od závislosti typu tohto ohrievacieho systému, môže radikálne zmeniť teplotu vášho domova. Niektoré krby môžu byť nainštalované so sklenenými dverami, čo vám ušetrí ešte viac peňazí.

Inštalácia sklenených dverí na krb

krb
Krb so sklenenými dvierkami

Tieto sklenené dvierka na krb sú dosť nákladné, no pri tejto investícii sa pozeráte do budúcnosti a z dlhodobého hľadiska sa vám to jednoznačne vyplatí. Existuje celý rad krbových dverí, ktoré môžete zakúpiť aj online a dostanete ich aj s návodom na inštaláciu. Sklenené dvere na krb tvoria bariéru medzi obytným priestorom a komínom, čím sa zníži priestor, ktorý vaša pec musí vykurovať. Tieto dvere na krb však majú aj inú funkciu a to, že chránia deti a domáce zvieratá pred priamym ohňom.

Ak používate do vášho krbu drevo, bolo by vhodné, ak si zabezpečíte aj sito, ktoré je navrhnuté tak, aby sa typovo aj štýlovo hodilo ku skleneným dvierkam na krbe. To vám umožní otvoriť dvierka aj keď oheň horí a pritom chrániť váš domov a predovšetkým vás od iskier a uhlíkov.

Takto pripravený krb vo vašej domácnosti vám ušetrí peniaze a spríjemní každodenné používanie.

Využívajte krb doma energeticky účinnejšie Náklady na energiu každým rokom stúpajú. Kým majitelia domov sa snažia hľadať spôsoby ako ušetriť peniaze, väčšina si neuvedomuje, že ich peniaze niekedy unikajú z najväčšej diery v dome – z krbu. Toto môžete ľahko zmeniť a eliminovať spotrebu energií – okrem vnútorného zateplenia vašeho príbytku aj týmito štyrmi jednoduchými domácimi vylepšeniami. Namontujte si horné tesniace…