Detské postele

Deti a ich detské postele pre lepší spánok

Kupujeme detské postele

Detská posteľ je dôležitým prvkom, ktorý zodpovedá za správny vývin a rast dieťaťa. Kvalitné detské postele by mali spĺňať štandardy bezpečnosti, mali by byť zhotovené z kvalitných materiálov a doplnené dobrým matracom.

Keď dieťa vyrastie z detskej postieľky

Stredné detské postele sú vhodné pre deti, ktoré sú už veľké na detskú postieľku ale primalé na veľkú posteľ. Toto obdobie u dieťaťa nastáva okolo tretieho a štvrtého roku. Vtedy už dokáže preliezť ohrádku detskej postieľky a ak je rošt vyvýšený, môže dôjsť k úrazu. Preto treba zvážiť investíciu do novej postele.

Detské postele pre vekovú skupinu okolo štyroch rokov majú väčšinou polovičné zábrany po stranách, ktoré siahajú od hlavy až do polky tela. Dieťa sa tak cíti istené a chránené pred pádom, zároveň mu takáto posteľ poskytuje aj slobodu a samostatnosť pri ukladaní sa na spánok. Deti v tomto veku majú samozrejme radi aj tematické detské postele a pri vyberaní by ste mali určite zvážiť ich názor. Či už vyberiete tvar autíčka alebo loďky, pre dievčatá skôr niečo v pestrých výrazných farbách, určite sa informuje o kvalitnom prevedení, pevnosti a bezpečnosti postele. Viac nápaditých postelí nájdete ak sa budete rozhliadať po poschodových posteliach pre malých súrodencov. V tomto prípade však treba viac ako inokedy dbať na bezpečnosť vybraného modelu.

Detské postele
Nezaváhajte pri výbere kvalitnejšej a drahšej postele pre vašu ratolesť

Pri kúpe sa rozhodnite správne

Keď príde vaše dieťa do veku, kedy potrebuje novú posteľ, máte na výber z dvoch možností. Jednou z možností je nákup novej postele, ktorá bude spĺňať požiadavky na výšku a hlavne váhu vášho rastúceho dieťaťa. Na váhu treba pozerať aj pri kúpe kvalitných matracov. Druhou možnosťou, je zdvihnutie lôžkovej časti o pár centimetrov. Samozrejme túto možnosť vám ponúknu len špeciálne detské postele. Pokiaľ vám predajca ponúkne takúto možnosť už pri kúpe prvej detskej postele neváhajte, ušetríte si tým veľa starostí do budúcna. Tieto detské postele so zdvíhateľným roštom sú špeciálne navrhnuté tak, aby rástli s vaším dieťaťom. V tomto prípade však musíte počítať, že tieto detské postele sa nevyrábajú s praktickým pod posteľovým šuplíkom.

Kupujeme detské postele Detská posteľ je dôležitým prvkom, ktorý zodpovedá za správny vývin a rast dieťaťa. Kvalitné detské postele by mali spĺňať štandardy bezpečnosti, mali by byť zhotovené z kvalitných materiálov a doplnené dobrým matracom. Keď dieťa vyrastie z detskej postieľky Stredné detské postele sú vhodné pre deti, ktoré sú už veľké na detskú postieľku ale primalé na veľkú…