amiko mini hd se

Satelitný prijímač Amiko Mini HD SE – recenzia

Amiko Mini HD SE

Amiko Mini HD SE je model satelitného prijímača, ktorý vo firme Amiko vznikol ako snaha o vytvorenie kvalitnej, no zároveň cenovo dostupnej alternatívy pre bežných užívateľov. V podstate je to zmenšená verzia Amiko HD-8240 – vysoko kvalitného, avšak aj cenovo náročnejšieho modelu od tej istej firmy. V tomto článku sa pozrieme na všetky jeho prednosti a na to, čo svojim užívateľom ponúka. Ak práve hľadáte ideálny satelitný prijímač pre pohodlné sledovanie vašej satelitnej televízie v rozumnej cenovej relácii, čítajte a možno sa rozhodnete práve pre tento.

Výhoda v oblasti portov aj v obsahu balenia

Prvá výhoda, ktorú Amiko Mini HD SE ponúka, na rozdiel od väčšiny svojich trhových konkurentov, je plné rozhranie, pokiaľ ide o dostupné porty. K dispozícii totižto budete mať až dva USB 2.0 porty, Ethernetový konektor pre prístup na internet, HDMI konektor, ale aj sériové rozhranie jack-RS232 (3,5 mm) a rozhranie pre RCA analógové káble. Príslušenstvo, ktoré sa dodáva k Amiko Mini HD SE je tiež bohaté – zahŕňa externý IR snímač pre diaľkové ovládanie, samotné diaľkové ovládanie, batérie doň a externý napájací zdroj. Samozrejmosťou je aj užívateľská príručka so všetkými potrebnými informáciami.

Amiko Mini HD SE a jeho externý IR snímač pre DO

Spomínaný externý IR snímač pre diaľkové ovládanie je zrejme druhou najväčšou výhodou, ktorú vám Amiko Mini HD SE môže ponúknuť. Totižto, ak vo svojej obývacej izbe (alebo akejkoľvek inej miestnosti, kde máte TV) chcete zachovať minimalizmus a poriadok, nemusíte sa obávať, že vám ho práve satelitný prijímač bude narúšať. Takisto to platí v prípade, že napr. nechcete, aby sa s ním „hrali“ vaše deti. Môžete ho totižto pokojne odložiť do TV skrinky, za televízor alebo kdekoľvek inde mimo dohľadu a aj napriek tomu ho pomocou oveľa menej nenápadného IR snímača, umiestneného niekde na dostupnom mieste, budete môcť ovládať.

Kvalitné vyhotovenie je základom

amiko mini hd se
Pozrite si svoje obľúbené programy s Amiko Mini HD SE

Poslednou výhodou, ktorú ešte v článku spomeniem, je zhotovenie Amiko Mini HD SE. Pri lacnejších satelitných prijímačov totižto býva častým problémom to, že býva zhotovené z oveľa menej kvalitných materiálov než ich drahšie verzie, a teda slúžia viac-menej iba na „jedno použitie“. V tomto prípade to však ani zďaleka neplatí. Amiko Mini HD SE je vyrobený, rovnako ako aj Amiko HD-8240, z kvalitných materiálov. Samotná skrinka je vyrobená z kovu, kryt zasa z vysoko kvalitného plastu, ktorý nie len že dobre vyzerá, ale je tiež odolný voči nárazom. O jeho kvalitu sa teda aj napriek cene vôbec nemusíte obávať.

Hoci Amiko Mini HD SE ponúka ešte oveľa viac výhod, než len tie, čo sa mi zmestili do tohto článku, už teraz s istotou môžem povedať, že je to zrejme najvýhodnejšia alternatíva na trhu, pokiaľ si vezmeme do úvahy pomer cena/kvalita.

Amiko Mini HD SE Amiko Mini HD SE je model satelitného prijímača, ktorý vo firme Amiko vznikol ako snaha o vytvorenie kvalitnej, no zároveň cenovo dostupnej alternatívy pre bežných užívateľov. V podstate je to zmenšená verzia Amiko HD-8240 – vysoko kvalitného, avšak aj cenovo náročnejšieho modelu od tej istej firmy. V tomto článku sa pozrieme na všetky jeho…