Tvorba web stránok

Tvorba web stránok – vyvarujte sa Flash doplnkom!

Na internete síce nájdete veľa článkov o tom, ako by tvorba web stránok mala vyzerať, avšak oveľa menej sa ich už venuje zaujímavejšej téme, ako by to (práve naopak) vyzerať nemalo. Vyskytuje sa totižto množstvo chýb, ktoré robia web designeri – začiatočníci, rovnako ako aj profesionálne firmy, ktoré sa zaoberajú vytváraním web stránok. Aké web stránky sú teda hotovým postrachom pre bežných internetových užívateľov? Vyvarujte sa chýb a zabráňte tomu, aby návštevníci odchádzali z vašej stránky ihneď po jej otvorení…

Tvorba web stránok, ktoré sú „100% Flash“

Tvorba web stránok, ktorých základným stavebným kameňom je Flash, je viac než len častá. Hoci kvalitne spravené Flash stránky môžu mať veľmi zaujímavý a originálny dizajn, môže to byť pre vás aj veľkým problémom. Pre úplne obyčajného užívateľa internetu sú totižto takéto stránky ťažko ovládateľné a zväčša sa v nich vôbec nevyzná, nehovoriac o tom, že pri pomalších počítačoch môže ich načítavanie spôsobovať značné problémy.

Myslite aj na Google…

Tvorba web stránok „Flash spôsobom“ je pre vás však nevýhodná aj z iného dôvodu – nemáte tam žiaden priestor pre textové polia, ktoré sú mimoriadne dôležité pre indexovanie do internetových vyhľadávačov, preto sa pri vašej Flash web stránke veľmi ľahko môže stať, že ju na Googli či Yahoo vôbec nenájdete.

Animácie zaručene odplašia vašich zákazníkov

Flash je veľmi obľúbený aj pre vytváranie „celoplošných“ animácií na web stránkach. Ani takáto tvorba web stránok však nie je práve najšťastnejšou voľbou. Treba si totižto uvedomiť, že ľudia vašu stránku navštevujú preto, aby z nej získali nejaké informácie – či už o vás alebo o produktoch, ktoré ponúkate. V momente, ako sa im namiesto plnohodnotnej web stránky zobrazí 30 sek. animácia, strácajú záujem a stránku vypínajú.

Ani Flash navigácia nie je výhrou…

Nuž a do tretice – tvorba web stránok, na ktorých je Flash navigácia. Opäť – takáto navigácia poskytuje veľmi lákavý a sofistikovaný webdesign pre vašu web stránku, avšak, aj keď odhliadneme od toho, že návštevníkom stránky sa s ňou nemusí pracovať práve najjednoduchšie, určite je nevýhodou pre indexovanie vo vyhľadávačoch. Indexácia web stránok, ktoré obsahujú Flash navigáciu je zväčša oveľa pomalšia (resp. žiadna) oproti iným web stránkam.

Tvorba web stránok – vyvarujte sa Flash doplnkom! Na internete síce nájdete veľa článkov o tom, ako by tvorba web stránok mala vyzerať, avšak oveľa menej sa ich už venuje zaujímavejšej téme, ako by to (práve naopak) vyzerať nemalo. Vyskytuje sa totižto množstvo chýb, ktoré robia web designeri – začiatočníci, rovnako ako aj profesionálne firmy, ktoré…