rozkladacia pohovka

Prečo kúpiť rozkladaciu pohovku?

Rozkladacia pohovka do vašej domácnosti

Rozkladacia pohovka alebo rozkladacia posteľ je najvýhodnejšie riešenie ak máte obmedzený priestor v byte alebo časté návštevy, ktoré by radi prespali. Pohovka vám umožní ihneď zmeniť obývaciu izbu na izbu pre hostí. Funkciu rozkladacej pohovky netreba zdôrazňovať, samozrejme treba zvážiť, či sa bude viac využívať na sedenie alebo práve na spanie. Rozkladacia pohovka sa dá na súčasnom trhu kúpiť od 70€, tie kvalitnejšie vás však vyjdú okolo 300€. Ako vždy platí, s rastúcou cenou rastie aj kvalita prevedenia.

Prečo je teda dobré investovať do kvalitnej pohovky?

Šetrí miesto

V rámci rozhodovania o kúpe postele na spanie si predstavte, koľko miesta na pohyb by vo vašej izbe zostalo, ak by ste do nej umiestnili klasickú veľkú manželskú dovojposteľ. Rozkladacia pohovka je výhodnejšia preto, že nezahltí toľko priestoru a rozťahujete ju len na spanie, kedy už po izbe nikto chodiť nebude. Opticky teda zväčší izbu, čo je dobré najmä v malých bytoch s malými izbami.

Pre vašich hostí

Rozkladacia pohovka vám ponúkne extra miesto na spanie. Vaši hostia ju určite ocenia napríklad, ak sa domáci večierok pretiahne do nočných hodín a vy už nechcete svojich hostí posielať nocou domov. Takúto pohovku využijú aj deti pri hraní, keď nebudú musieť sedieť na podlahe alebo na kobercoch. Jej funkčnosť oceníte napríklad aj pri filmovom večeri s rodinou alebo priateľmi.

Do detskej izby

Rozkladacia pohovka je dobrým alternatívnym riešením za poschodovú posteľ do detskej izby, keď sa deti dostanú už do neskoršieho školského veku. Po zložení bude izba pôsobiť dospelejším dojmom a pre návštevy vašich detí bude určite príjemnejšie sedieť na pohovke ako na ustlanej posteli.

Na čo treba pri kúpe pozerať?

rozkladacia pohovka
Rozkladacia pohovka, resp. kreslo pre návštevy

Ak je pohovka skladaná zo samostatných sedacích matracov, treba obzvlášť dbať na kvalitu matracu. Pri sedení na pohovke je váha tela koncentrovaná na jednom mieste, takže ani vysedenejšie sedáky nie sú veľkým problémom. Pri rozložení na spanie je váha rovnomerne rozdelená po celej dĺžke pohovky, vtedy môžu vysedené miesta spôsobovať nepríjemné nepohodlie. Treba preto voliť radšej prevedenie, kedy sa vrchný matrac preklopí na výsuvný rošt zo spodnej časti pohovky.

Rozkladacia pohovka do vašej domácnosti Rozkladacia pohovka alebo rozkladacia posteľ je najvýhodnejšie riešenie ak máte obmedzený priestor v byte alebo časté návštevy, ktoré by radi prespali. Pohovka vám umožní ihneď zmeniť obývaciu izbu na izbu pre hostí. Funkciu rozkladacej pohovky netreba zdôrazňovať, samozrejme treba zvážiť, či sa bude viac využívať na sedenie alebo práve na spanie.…