naplne do tlaciarni

Kupujeme náplne do tlačiarní – ako ušetriť?

Nová tlačiareň už nie je ani zďaleka tak drahou položkou ako bola kedysi. Pokiaľ ju potrebujete len na základné domáce použitie ako napr. tlač dokumentov, skenovanie, faxovanie či občasná tlač fotografií, svoju investíciu viete stlačiť aj na úplne minimum, pričom na kvalite to určite neuvidíte. Niekde si to však výrobcovia vykompenzovať musia a tak náplne do tlačiarní sú čoraz drahšie a ich neustále dokupovanie vás môže vyjsť celkom draho. Práve preto sa na trhu objavuje stále viac možností, ako ušetriť aj na týchto náplniach. Dnes vám ukážeme dve z nich – jednu pre začiatočníkov, druhú pre pokročilejších a zručnejších užívateľov.

Neoriginálne náplne do tlačiarní

Prvou možnosťou ako ušetriť, keď nakupujete náplne do tlačiarní, je, že siahnete po neoriginálnych kusoch. Tu však musíte rátať aj s určitými rizikami, ako je napr. upchanie tlačovej hlavy. Tým pádom vám už určite nebude platiť ani záruka na vašu tlačiareň a pri oprave v servise budete musieť načrieť do peňaženky hlbšie (a v konečnom dôsledku vás možno lacnejšie vyjde vyššie spomínaná nová tlačiareň). Takisto je nevýhodou, ak máte niektorý z najnovších modelov tlačiarne, pretože na trhu nemusíte nájsť alternatívne náplne pre danú značku.

Sady na dopĺňanie farieb

naplne do tlaciarniDruhá možnosť, ktorá je určená skôr zručnejším používateľom, je zakúpiť si sady na napĺňanie. Takéto sady obsahujú nálepky, ktoré nalepíte na minuté náplne do tlačiarní a do vyznačeného miesta zapichnete injekčnú striekačku naplnenú farbou. Keď je náplň plná, je potrebné priloženým nástavcom prečistiť trysky a následne resetovať tlačiareň podľa návodu, ktorý je pribalený k sade. Tu je značnou nevýhodou to, že musíte absolvovať tento proces, ktorý však nie je nejak značne časovo ani inak náročný, ale pre niektorých je jednoduchšie zájsť do obchodu a kúpiť si novú náplň.

Pozor na to, aký atrament kupujete!

Aj pri výbere náhradného atramentu si však treba dávať pozor na niektoré veci, napr. či je atrament s organickým farbivom a pigmentom. Pokiaľ nechcete, aby vaše vytlačené dokumenty a hlavne fotografie časom veľmi vybledli, zvoľte radšej atrament s pigmentom (iba pokiaľ ho však vaša tlačiareň podporuje!).

Nová tlačiareň už nie je ani zďaleka tak drahou položkou ako bola kedysi. Pokiaľ ju potrebujete len na základné domáce použitie ako napr. tlač dokumentov, skenovanie, faxovanie či občasná tlač fotografií, svoju investíciu viete stlačiť aj na úplne minimum, pričom na kvalite to určite neuvidíte. Niekde si to však výrobcovia vykompenzovať musia a tak náplne do…