Vhodné darčeky pre dievčatá hľadajte podľa ich vekovej kategórie

Nájsť vhodné darčeky pre dievčatá nie je náročné, ak poznáte ich osobnosť, záujmy či záľuby a dôležitým kritériom výberu je aj samotný vek, pretože iný typ darčeka je vhodný pre dievčatá predškolského či školského veku a odlišné darčeky ocenia dospievajúce dievčatá, ktoré už viac ako hračky zaujíma, napr. móda a oblečenie. Asi najjednoduchšie je vyberať darčeky pre tých najmenších, teda darčeky pre dievčatá v predškolskom veku, prípadne do veku 6 až 7 rokov, pretože deti v tomto veku milujú najmä klasické, ale aj rôzne zvukové a svetelné hračky a tak im určite urobí radosť, napr. aj plyšový medvedík, bábika či magická plyšová korytnačka s LED projektorom a hudbou, ktorá steny dievčenskej detskej izbičky premení na hviezdne nebo a rôzne melódie budú pre vše dieťa príjemnou uspávankou.

Magická korytnačka s LED projektorom
Magická korytnačka s LED projektorom

Tvorivé a kreatívne darčeky pre dievčatá školského veku od 7 do 12 rokov

Väčšina dievčat v školskom veku má už svoje koníčky, prípadne navštevujú vo voľnom čase rôzne krúžky a tak je ideálne darčeky pre dievčatá vo veku približne od 7 do 12 rokov vyberať na základe toho, čo ich skutočne baví. Veľmi obľúbené sú v tomto veku rôzne tvorivé hračky a kreatívne potreby, ktoré umožňujú rozvíjať fantáziu a cibriť manuálnu zručnosť. Dobrým tipom sú však aj darčeky pre dievčatá, ktoré deťom doprajú rôzne pohybové aktivity. Napríklad trampolíny či tzv. veselé koleso, v ktorom deti môžu liezť, točiť sa a učiť sa koordinovať svoje pohyby aj fyzické zručnosti.

Nafukovacie veselé koleso
Nafukovacie veselé koleso

Darčeky pre dievčatá od 12 rokov

S vekom rastú nároky a nájsť vhodné dary pre dievčatá vo veku 12 či 15 rokov už môže byť o niečo náročnejšie, ale aj tu sa nájdu tipy ktoré určite zabodujú práve u dospievajúcich dievčat. Napríklad spoločenské hry, móda a oblečenie, kvalitná prírodná kozmetika, knihy, hodinky, elektronika, doplnky na mobil či šperkovnica. Nezabúdajte však, že každý z nás je individuálnou osobnosťou, preto aj darčeky pre dievčatá vyberajte presne podľa toho, čo má vaša dcéra, sestra, neter alebo priateľka skutočne rada.

Nájsť vhodné darčeky pre dievčatá nie je náročné, ak poznáte ich osobnosť, záujmy či záľuby a dôležitým kritériom výberu je aj samotný vek, pretože iný typ darčeka je vhodný pre dievčatá predškolského či školského veku a odlišné darčeky ocenia dospievajúce dievčatá, ktoré už viac ako hračky zaujíma, napr. móda a oblečenie. Asi najjednoduchšie je vyberať darčeky pre tých…