sídlo spoločnosti

Sídlo vašej spoločnosti môže byť aj virtuálne

Sídlo spoločnosti

Nebolo by nič výnimočné, ak ako aktívny podnikateľ uvažujete tiež o tom, že mať virtuálne sídlo spoločnosti niekde na vhodnom mieste by vášmu podnikaniu v menšom okresnom meste alebo niekde na vidieku mohlo priniesť niekoľko výhod. Medzi zásadné pohnútky mať sídlo firmy napríklad v hlavnom meste je aj lepšie vnímanie firmy s kanceláriami v takejto lukratívnej lokalite. Je to teda aj o akomsi dojme, ktorý môže zvýšiť aj šance na lepšie uzatváranie obchodov v oblasti vášho podnikania. Môže to byť dobrá kombinácia hoci aj s tým vidiekom, kde sú práve pre ten váš výrobný program či podnikateľské aktivity lepšie a výhodnejšie podmienky. Ale kanceláriu tam mať sedem dní v týždni nepotrebujete.

Ponúk na sídlo spoločnosti je neúrekom

Ponúk na vytvorenie virtuálneho sídla spoločnosti je plný internet a je teda prirodzené, že sa objavujú aj otázky či je to všetko bezpečné, v rámci platnej legislatívy a ako to vlastne samotné funguje. V čom ale táto služba spočíva a prečo ju tak často vídame? Prečo môže začínajúca firma virtuálne sídlo spoločnosti oceniť a kedy je vhodné si ho zakúpiť? Naviac okrem základnej služby virtuálnej kancelárie niektoré agentúry zabezpečujú tiež asistenčné, administratívne a účtovné služby a marketingový servis presne podľa želania klientov. Na jednom mieste virtuálneho sídla spoločnosti sú k dispozícii flexibilné kancelárie i odborní pracovníci.

sídlo spoločnosti
Sídlo spoločnosti nemusí byť miestom výkonu práce

Čo môžeme chápať pod virtuálnym sídlom spoločnosti?

Každá spoločnosť musí mať zo zákona sídlo, ktoré je zapísané v obchodnom registri. Je to rovnaké ako u fyzickej osoby, ktorá musí mať trvalý pobyt. Virtuálne sídlo spoločnosti čiže virtuálna kancelária je služba, ktorou poskytovateľ prenajíma zákazníkovi adresu, ktorú si uvedie do obchodného registra. Klient zaplatí za adresu a nemusí mať fyzicky prenajatú konkrétnu kanceláriu. Aké to so sebou nesie výhody? Určite veľkou výhodou je finančná úspora. Klient za virtuálne sídlo síce zaplatí dohodnutý mesačný poplatok, získa však prestížnu adresu, vrátane dohodnutých služieb a rokovacej miestnosti. Viac info nájdete aj TU.

 

Sídlo spoločnosti Nebolo by nič výnimočné, ak ako aktívny podnikateľ uvažujete tiež o tom, že mať virtuálne sídlo spoločnosti niekde na vhodnom mieste by vášmu podnikaniu v menšom okresnom meste alebo niekde na vidieku mohlo priniesť niekoľko výhod. Medzi zásadné pohnútky mať sídlo firmy napríklad v hlavnom meste je aj lepšie vnímanie firmy s kanceláriami v takejto lukratívnej lokalite. Je…