Balíme kufre do školy v prírode

Jedným z mojich najkrajších zážitkov zo základnej školy, na ktorý sa pamätám, je spomienka na školu v prírode, ktorú som absolvovala asi v piatej triede. Sama bez rodičov a len v kolektíve s mojimi spolužiakmi, medzi ktorými boli aj moje skvelé kamarátky, sme spolu zažili množstvo zábavy a veľa sme sa aj naučili. Dodnes si pamätám tie krásne hory a lúky, ako aj animačný program, kedy nám kúzelník spríjemňoval podvečer svojimi podarenými kúzlami a trikmi. Pamätám si s kým som bola na izbe, ako sme ráno všetci spolu cvičili a večer tancovali na diskotéke. O zábavu sme mali naozaj postarané a len výnimočne sme si uvedomili, že vlastne nie sme doma v blízkosti našich rodičov, ale ďaleko od nich. Škola v prírode bola jednoducho úžasná.

2d2348c7803deac0f43615d262c822cf
Krásna panoráma s Kysúc

Škola v prírode utužuje priateľstvá

Škola v prírode je v podstate také vybočenie od stereotypného vyučovania v školských laviciach, kedy deti vyskúšajú aj iný druh učenia. Škola v prírode je aj skvelá príležitosť na to, aby sa medzi deťmi upevnili vzťahy a získali nové skúsenosti a zážitky, ktoré ich potom spájajú. Niektoré kamarátstva síce nevydržia, no iné sa posilnia a trieda ako celok tak môže držať viac pokope. Najväčším problémom však býva fakt, že deti strávia v škole v prírode takmer týždeň bez svojich rodičov a hoci sa žiaci na samotný pobyt v prírode veľmi tešia, odrádza ich to odlúčenie od rodičov. Nesnažte sa svoje dieťa nútiť do pobytu, pretože to môže mať skôr opačný efekt. Porozprávajte sa s ním, spomeňte všetky výhody a určite sa rozhodne ísť.

1a3a7eca06a529c72f62e7ccb982bdfa
Kufor na kolieskach

Hor sa do balenia!

Balenie kufra je asi najneobľúbenejšia časť, ktorá však ku škole v prírode nevyhnutne patrí. Obuv, oblečenie, spodné prádlo, hygienické potreby, ale aj nejaké maškrty či malé vreckové – všetko to treba zbaliť niekam, kde to bude mať vaše dieťa všetko po ruke a manipulácia s tým musí byť jednoduchá a pohodlná. Najvhodnejší je kufor na kolieskach, ktorý sa dá ľahko ťahať za sebou a zmestí sa doňho všetko potrebné. Nemusíte hneď kupovať ten najväčší kufor aký v obchode nájdete, voľte radšej strednú veľkosť a dajte si záležať na tom, aby bola jeho hmotnosť čo možno najnižšia. Kufor zbalený a škola v prírode môže začať!

Jedným z mojich najkrajších zážitkov zo základnej školy, na ktorý sa pamätám, je spomienka na školu v prírode, ktorú som absolvovala asi v piatej triede. Sama bez rodičov a len v kolektíve s mojimi spolužiakmi, medzi ktorými boli aj moje skvelé kamarátky, sme spolu zažili množstvo zábavy a veľa sme sa aj naučili. Dodnes si…