Tieniace systémy sú už dnes nutnosť

S letom si tieniace systémy vedia hravo poradiť

V časoch, kedy sú letá stále horúcejšie, sú ľudia nútení hľadať spôsob, akým by vo svojom dome dokázali znížiť teplotu vzduchu a zabrániť aj nežiaducemu preslneniu. V bytoch je dobrý tieniaci systém úplnou nutnosťou. V opačnom prípade bude pre vás letné obdobie peklom, pretože teploty v interiéri sa môžu vyšplhať aj na 30 stupňov celzia, čo je jednoducho neznesiteľné. Tieniace systémy však majú aj ďalšie výhody. Napríklad úsporu energie, väčšie bezpečie, zabezpečenie súkromia, ako aj redukciu hluku – oceníte to najmä ak bývate pri rušnej ceste. Určite vám je ale jasné, že klasické závesy takéto zázraky nedokážu, tak aký tieniaci systém je pre váš dom vhodný?

tieniace systémy
Tieniace systémy napomáhajú chrániť interiéry pred horúčavami.

Tieniace systémy – rolety či žalúzie?

Ak hľadáte spoľahlivé tieniace systémy, v podstate máte na výber buď rolety alebo žalúzie. Exteriérové rolety poskytujú dokonalú ochranu pred prehrievaním interiéru v lete a zároveň zabraňujú úniku tepla počas zimných mesiacoch. Za seba môžem povedať, že exteriérové žalúzie sú o niečo lepším riešením. Pretože okrem ochrany pred prehrievaním a udržovania tepla v zime, môžete žalúziami plynulo regulovať osvetlenie, čo s roletami nie je také jednoduché. Žalúzie navyše chránia dom pred náporom vetra, sú lacnejšie a veľmi jednoduché na montáž. Vyrábajú sa z rôznych materiálov a od toho závisí aj ich konečná suma – na výber máte žalúzie z umelých materiálov, hliníka, antikoru či atraktívne drevené žalúzie.

tieniace systémy
Integrované tieniace systémy sú odolné aj voči vetru.

Integrované tieniace systémy

Ak ale mienite investovať do skutočnej kvality, potom vás určite zaujmú tzv. integrované tieniace systémy. Tie poskytujú vysoko účinné tienenie a sú mimoriadne odolné aj voči vetru. Namontovať ich môžete na dvere aj okná a to početnými spôsobmi zabudovania. Integrované systémy majú zároveň aj estetickú funkciu, pretože lamely pôsobia veľmi atraktívne a spolu s fasádou domu vytvárajú naozaj vkusný celok. Samozrejme poskytnú vám aj optimálnu ochranu pred horúčavou, takže sa vo vašom dome ani počas toho najhorúcejšieho letného dňa nezapotíte.

S letom si tieniace systémy vedia hravo poradiť V časoch, kedy sú letá stále horúcejšie, sú ľudia nútení hľadať spôsob, akým by vo svojom dome dokázali znížiť teplotu vzduchu a zabrániť aj nežiaducemu preslneniu. V bytoch je dobrý tieniaci systém úplnou nutnosťou. V opačnom prípade bude pre vás letné obdobie peklom, pretože teploty v interiéri…