Detské postele musia mať kvalitný rám, rošt aj matrac

Detské postele pomáhajú nielen deťom, ale aj rodičom

Zdravý a kvalitný spánok pre naše deti znamená aj kvalitný spánok pre nás rodičov. Každý rodič veľmi dobre vie, čo to znamená, ak sa dieťa budí aj niekoľkokrát počas noci a ráno sa zobúdza mrzuté, plačlivé a unavené. Nie vždy však za takéto prebdené noci, ktoré sú náročné nielen pre nás dospelých, ale aj pre naše deti, môžu napr. detské choroby so sťaženým dýchaním, kašľom či vysokými teplotami. Prípadne zlé sníčky či silné zážitky, ktoré dieťa prežilo počas dňa, napr. pád z hojdačky, bicykla, trojkolky a podobne. Niekedy sú dôvody zlého spánku u detí úplne banálne a na vine môžu byť napr. nevhodné matrace a zle zvolené či nesprávne umiestnené detské postele. Ako teda vybrať pre deti naozaj kvalitné detské postele, rošty a matrace?

detské postele
Detské postele by nemali len dobre vyzerať.

Vyberajte len zdravotne nezávadné detské postele a kvalitné matrace

„Pre deti len to najlepšie“- v prípade detskej postele by to malo platiť dvojnásobne. Pretože zdravý a kvalitný spánok je pre deti zdrojom zdravia, energie, správneho rastu a vývinu, ako aj obnovy síl. To sú dôvody, pre ktoré sa zainvestovať do kvalitnej detskej postele určite oplatí. Detské postele vyberajte vždy podľa prísnych kritérií. Ako prvé sa zamerajte na rám postele vyrobený zo zdravotne nezávadných materiálov, napr. z dreva bez použitia škodlivých lepidiel, lakov a náterov. Nemenej dôležité je však vybrať aj vhodný rošt (napr. polohovateľný či pevný s rôznym počtom a hrúbkou lamiel) a tiež kvalitný matrac. Nezabudnite ani na vhodné umiestnenie detskej postele mimo zóny prievanu medzi okná a dvere.

detské postele
Kvalitný matrac, rošt aj rám by mali byť pre detské postele samozrejmosťou.

Aké matrace sú ideálne pre detské postele?

Vo všeobecnosti platí, že pre detské postele sú ideálne nie príliš mäkké matrace. Preto radšej siahnite po stredne tvrdých penových matracoch bez pamäťovej peny a zónovania, ktoré sú určené skôr pre dospelých. Matrace pre postele pre deti by mali byť vzdušné s poťahom, ktorý je možné odzipsovať a prať aj pri teplote 60°C. Na škodu nie je ani to, ak sú použité rôzne prírodné materiály. Napríklad kokosová výplň v kombinácii so studenou penou, ktorá výborne reguluje teplotu (v zime hreje a v lete chladí).

Detské postele pomáhajú nielen deťom, ale aj rodičom Zdravý a kvalitný spánok pre naše deti znamená aj kvalitný spánok pre nás rodičov. Každý rodič veľmi dobre vie, čo to znamená, ak sa dieťa budí aj niekoľkokrát počas noci a ráno sa zobúdza mrzuté, plačlivé a unavené. Nie vždy však za takéto prebdené noci, ktoré sú náročné nielen pre…