rošt

Rošt a zdravý spánok

Rošty

Ak sa ráno budíte dolámaní a bez štipky energie, potom za toho určite môže nekvalitný spánok. Je samozrejmé, že na to, aby človek mohol počas dňa fungovať, musí sa dobre vyspať, pretože počas noci telo naberá energiu do nového dňa.

Mať zdravý spánok je pritom tak jednoduché – stačí si vybrať kvalitnú posteľ, pričom nejde iba o posteľný rám, ale predovšetkým o matrac a posteľný rošt.

Vedeli ste, že v posteli trávite až tretinu svojho života? Keby si to každý z nás uvedomoval, určite by sme výberu svojej postele venovali podstatne vyššiu pozornosť a odmenou by nám za to bol výdatný spánok a úsmev na perách hneď po zobudení.

rošt
Správny rošt do postele zabezpečí správny spánok

Rošt má mnoho podôb

Posteľný rošt je jedným z najdôležitejších prvkov pri výbere vhodnej postele. Vyberať si môžete z viacerých variantov a to z pevného, lamelového alebo polohovacieho roštu, pričom jeho výber vo veľkej miere závisí aj od toho, aký matrac na ňom bude umiestnený. Pevné (latové) rošty sa skladajú z pevných masívnych dosiek, preto je nutné kombinovať ich s pružnými matracmi a to buď s pružinovými alebo penovými s výškou matraca od 18 cm. Lamelové rošty sa naopak vyrábajú z pružných lamiel a používajú sa v kombinácii s pevnými penovými alebo latexovými matracmi, no a pre polohovateľný rošt je nutné zaobstarať si aj polohovateľný matrac, ktorý je možné ohýbať.

rošt
Vyspite sa do ružova

Akú funkciu má rošt?

Matrac má životnosť asi 5 až 10 rokov (záleží od jeho typu), no posteľný rošt je investíciou na celý život. A aká je vlastne jeho úloha? Rošt v prvom rade predlžuje funkčnosť a životnosť matraca, odľahčí ho a zároveň rovnomerne rozloží záťaž, takže vášmu telu počas spánku zabezpečí správnu polohu. Okrem toho rošt napomáha odparovaniu vlhkosti a poskytuje dostatočnú ventiláciu, preto si môžete byť istí, že vo vašom matraci nebudú žiadne roztoče či plesne. Úloha roštu je jednoducho kooperovať s matracom. Ak si ale výberom vhodného roštu či matraca nie ste istí, potom sa radšej obráťte na odborníka, aby ste sa vyhli omylom. Najlepšie vám poradia v špecializovanej predajni s nábytkom, kde okrem iného odpovedia na všetky vaše otázky a vyberú pre vás tú najvhodnejšiu kombináciu roštu a matraca.

Rošty Ak sa ráno budíte dolámaní a bez štipky energie, potom za toho určite môže nekvalitný spánok. Je samozrejmé, že na to, aby človek mohol počas dňa fungovať, musí sa dobre vyspať, pretože počas noci telo naberá energiu do nového dňa. Mať zdravý spánok je pritom tak jednoduché – stačí si vybrať kvalitnú posteľ, pričom…