Tepláky – štýlový outfit, ktorý kráča s módou

Dnešná moderná doba nám chvalabohu umožňuje kombináciu pohodlných kúskov s nadčasovými, čím dokážeme bez nejakej väčšej námahy  vykúzliť štýlový outfit, ktorý kráča s módou a my sa budeme cítiť príjemne. Tepláky dnes vládnu svetom. Už dávno nepatria len na doma, alebo do posilovne. Bez akýchkoľvek problémov v nich môžete ísť tak do mesta, na rande, nákupy, do kina, divadla, či na prechádzky. Stačí ich len správne skombinovať, čo nie je žiadna veda. Pokiaľ  chcete niečo pohodlné a štýlové zároveň, jednoducho zvolte vhodné tepláky, tričko z bavlny, tenisky a koženú bundu. Ak patríte k tým odvážnejším, môžete si k nim obuť aj topánky na vysokých opätkoch. Treba mať ale na pamäti, že tepláky nesmú byť vyťahané a určite nie sú vhodné na formálne udalosti.

Tepláky štyl
Ženský teplákový outfit pre neformálne stretnutia

Tepláky a ich vývoj

Prvé tepláky vznikli v roku 1920, ktoré vytvoril francúz menom Emil Camuset, ktoré boli z pleteniny, šedej farby a s elastickým pásom, ktorý umožňoval atlétom pohodlne fungovať. Od teplákov bol už len krôčik k teplákovej súprave, ktorá dostala prezývku nedeľná uniforma. Po druhej svetovej vojne sa začali tepláky vyrábať aj napr.z nylonu. O nejakú dobu značka Adidas vytvorila perfektný dizajn teplákovej súpravy s tromi prúžkami. Od 70-tych rokov sa tepláky preniesli zo štadiónov a posilňovní aj do ulíc, začalo sa v nich behať a chodiť do hôr. Veľmi rýchlo sa stali súčasťou kultúry, najprv diskotékovej, rapovej a hip hopovej. Veľký zlom nastal po roku 2000, kedy sa dostali do povedomia módnych návrhárov, čím dali priestor na realizáciu mnohým streetwearovým značkám. Zmenil sa nielen materiál, z ktorého sa začali vyrábať(bavlna, fleece, polyester), ale aj strih, ktorý bol užší a pás, ktorý bol nižší.

teplakový outfit 1
Mužský typ teplákov od firmy Nike

Odporcovia teplákoviny – nájdu sa aj takí

Aj keď sa v dnešnej dobe tešia veľkej popularite, ktoré ovládli módny svet nielen vďaka ich pohodlnému strihu a štýlovému dizajnu, stále sa nájdu zarytý odporcovia, ktorí teplákovinu, ktorá na nich vykúka z každého rohu nemôžu vystáť. Môžeme spomenúť napr. Karla Lagerfelda, svetovo-známeho módneho návrhára, ktorý sa vyjadril, že v prípade, že stratíte kontrolu nad svojím životom, kúpite si tepláky. Teda nevieme ako Karl Lagerfeld, ale my kontrolu nad svojím životom určite nestratíme a už vôbec nie, keď si kúpime tepláky. Práve naopak.

Dnešná moderná doba nám chvalabohu umožňuje kombináciu pohodlných kúskov s nadčasovými, čím dokážeme bez nejakej väčšej námahy  vykúzliť štýlový outfit, ktorý kráča s módou a my sa budeme cítiť príjemne. Tepláky dnes vládnu svetom. Už dávno nepatria len na doma, alebo do posilovne. Bez akýchkoľvek problémov v nich môžete ísť tak do mesta, na rande, nákupy, do kina,…