Nebbia tepláky

Fitnes legíny – zašportujte si aj vy!

Šport by mal byť súčasťou každého z nás, pretože zdravie máme len jedno a mali by sme sa oň starať. Zdravé stravovanie a pravidelný pohyb utužujú zdravie, pričom je len na vás, aký druh športu si vyberiete. Niekto nedá dopustiť na beh, iný trávi niekoľko hodín týždenne v posilňovni, no je tu aj plávanie, korčuľovanie, volejbal, bicyklovanie a mnohé iné. Nech už sa ale rozhodnete pre čokoľvek, kvalitné športové oblečenie aj obuv by malo byť vašou prioritou. Medzi najobľúbenejšie kúsky patria fitnes legíny a niet sa čomu čudovať, pretože legíny sú maximálne pohodlné, poddajné, držia na mieste a v neposlednom rade aj dobre vyzerajú.

fitness legíny
Fitness legíny s push-up efektom

Fitness legíny z umelých materiálov

Legíny dnes dostanete kúpiť takmer v každom obchode, no to ešte neznamená, že všetky sú určené pre šport alebo že sú vyrobené z kvalitných materiálov. Vedeli ste napríklad, že fitnes legíny by v žiadnom prípade nemali byť vyrobené z bavlny? Prekvapení, všakže! Bavlna je totiž veľmi savá, no nevie odvádzať vlhkosť preč od tela, čo v praxi znamená, že pri športe sa po pár minútach spotíte, legíny to všetko nasiaknú a vy budete po celý ten čas športovať v mokrom oblečení, takže vám hrozí prechladnutie. Ideálny materiál pre fitnes legíny je polyester, polyamid a podobne, čiže všetky syntetické materiály, ktoré vynikajú takými vlastnosťami ako je ľahkosť, priedušnosť, odolnosť, farebná stálosť či rýchloschnutie. Takže ak legíny, tak jedine zo syntetiky!

Dneska už zoženiete legíny v rôznych farbených kombináciach
Dneska už zoženiete legíny v rôznych farbených kombináciách

Ako vybrať fitness legíny?

Tak ako pri inom oblečení aj pri kúpe fitnes legín sa musíte uistiť, že vám dokonale sadnú a nebudú vás nikde ťahať či tlačiť. Legíny by mali na tele držať za každých okolností a nemali by vám spôsobovať nekomfort – myslite na to, že pri športovaní by ste o vašich legínach nemali ani vedieť, pretože fitnes legíny by mali byť akoby vašou druhou kožou. Na trhu už nájdete aj rôzne vychytávky, ako napríklad push-up legíny, ktoré vám opticky vyformujú postavu v partiách akými sú stehná, boky, zadok, ale aj bruško. Ešte lepšou voľbou sú tzv. anticelulitídne legíny za ktoré si síce trochu priplatíte, no odmenou vám budú legíny, ktoré budú pri nosení bojovať s nepeknou pomarančovou kožou na vašom tele.

Šport by mal byť súčasťou každého z nás, pretože zdravie máme len jedno a mali by sme sa oň starať. Zdravé stravovanie a pravidelný pohyb utužujú zdravie, pričom je len na vás, aký druh športu si vyberiete. Niekto nedá dopustiť na beh, iný trávi niekoľko hodín týždenne v posilňovni, no je tu aj plávanie, korčuľovanie,…