plynové pištole

Vsaďte na istotu s plynovými pištoľami

Plynové pištole

Niekedy k tomu, aby ste sa v neskorých hodinách na ulici cítili bezpečnejšie, stačí naozaj málo. Obranných prostriedkov na sebaobranu je dnes mnoho a to od slzných sprejov a paralyzérov až po hrozivejšie vyzerajúce plynové zbrane. Zbraniam sa však väčšina ľudí zo zásady vyhýba, no pritom ani netušia, že práve zbrane sú pri prepadnutiach či lúpežiach najefektívnejšie. Áno, môžete sa spoľahnúť aj na to, že ste kedysi navštevovali kurz sebaobrany, no úprimne, naozaj si myslíte, že tým útočníkovi naženiete strach? Plynové pištole sú omnoho účinnejšie a pritom ide iba o repliku skutočných zbraní, takže sa žiadnej streľby obávať nemusíte.

Plynové pištole neublížia

Áno, počuli ste dobre! Plynové pištole síce vyzerajú ako skutočné ostré zbrane, no nikomu nimi neublížite, pretože pri výstrele z hlavne nevyletí žiaden projektil. Výstrel je síce sprevádzaný hlasnou ranou, ktorá je totožná so zvukom ktorý pri výstrele vydáva ostrá zbraň, no žiadny náboj ani brok z plynovej pištole nevyletí. Ide o to,že plynová pištoľ má útočníka iba vyľakať, vďaka čomu vy získate drahocenný čas na útek a privolanie pomoci. Plynovky, ako sa inak nazývajú, sú nesmrtiace zbrane a používajú sa nielen na sebaobranu, ale aj na štartovaciu a poplašnú streľbu pri pretekoch či dokonca pre zberateľské účely, keďže plynové zbrane sú často identickými replikami skutočných zbraní.

plynové pištole
Plynové pištole nie sú smrtiace

Plynové pištole s nábojmi

Niektoré plynové pištole však potrebujú náboje, no tie sa od klasických nábojov značne líšia. Obsahujú totiž slzný či nervovo paralytický plyn, ktorý sa postará o to, aby útočníka ochromil a zastrašil – nemusíte sa však báť, žiadne trvalé zdravotné následky nehrozia. Plynové pištole vo svojej podstate fungujú rovnako ako ostré zbrane, rozdiel je však v konštrukcii. Plynová pištoľ totiž v sebe ukrýva prepážku z tvrdokovu, ktorá zamedzí výstrelu iného náboja než plynového. Plynovú zbraň však používajte iba v prípade vážneho ohrozenia života vás či vašich najbližších a aj to iba za predpokladu, že iná možnosť obrany nie je – napríklad ak sa niekto v noci vláme do vášho domu v snahe vykradnúť ho.

Plynové pištole Niekedy k tomu, aby ste sa v neskorých hodinách na ulici cítili bezpečnejšie, stačí naozaj málo. Obranných prostriedkov na sebaobranu je dnes mnoho a to od slzných sprejov a paralyzérov až po hrozivejšie vyzerajúce plynové zbrane. Zbraniam sa však väčšina ľudí zo zásady vyhýba, no pritom ani netušia, že práve zbrane sú pri…