Školy v prírode a najobľúbenejšie lokality na Slovensku

Výber školy v prírode musí zohľadňovať množstvo dôležitých faktorov, ale jedným z veľmi podstatných kritérií je bezpochyby aj výber správnej lokality pre takýto pobyt. Slovensko je našťastie veľmi krásnou a rozmanitou krajinou, ktorá ponúka dostatok možností nielen na turistiku a poznávanie prírody či lodné výlety, ale aj na spoznávanie historických a kultúrnych pamiatok či lokalít vhodných pre športové vyžitie, ako je napr. plávanie, lyžovanie alebo adrenalínovejší rafting i jazdu na štvorkolkách . Postarať sa deťom o dobrý program je predsa základným predpokladom každého úspešného školského pobytu a zaujímavé výlety k pestrému programu školy v prírode neodmysliteľne patria.

Školy v prírode
Absolvovať môžete rôzne výlety, ktoré deti určite zaujmú.

Najobľúbenejšie lokality Slovenska pre organizovanie školy v prírode

Ak zvolíme výber ideálnej lokality z akéhokoľvek konca Slovenska (samozrejme, čo najbližšie k sídlu školy), vždy nájdeme dostatočne pestrú ponuku miest vhodných pre uskutočnenie školy v prírode. Či už to bude západ, východ, stred alebo sever Slovenska, určite je prioritou to, aby išlo o lokalitu v blízkosti prírody, keďže práve o prírodu a jej poznávanie pri tomto type školského výletu ide. Blízkosť lúk, lesov, rozhľadní, vodných tokov a turistických chodníkov je vždy vítaná a práve preto k najobľúbenejším lokalitám Slovenska určite patria Strážovské vrchy, Malé, Biele, ale aj Východné Karpaty, Kysuce, Orava, Slovenský raj či Tatranský národný park, Malá a Veľká Fatra a mnohé ďalšie.

školy v prírode
Správnym výberom lokality získame pestrú ponuku vhodných miest na každodenné výlety.

Školy v prírode – dostupné a zaujímavé výlety sú tiež dôležité…

Miesto pre uskutočnenie školy v prírode si podrobne naštudujte spolu so všetkými benefitmi, ktoré ponúka aj širšie okolie, aby ste získali podrobný prehľad o danej lokalite a vedeli si vybrať časovo dostupné a pritom zaujímavé výlety pre celý kolektív, ako napr. návštevu blízkeho salaša, kúpaliska, zoologickej záhrady, rôznych zrúcanín, hradov, zámkov, skanzenov a iných atrakcií alebo v prípade nepriaznivého počasia určite oceníte možnosť návštevy múzea, jaskyne či kultúrneho podujatia (kino, divadlo, vystúpenie tanečnej skupiny alebo folklórneho súboru). Veľmi obľúbenou lokalitou a zaujímavým tipom môžu byť napr. Bojnice, Trenčianske Teplice, Spiš a Oravský región, kde sa rozhodne nudiť nebudete.

Výber školy v prírode musí zohľadňovať množstvo dôležitých faktorov, ale jedným z veľmi podstatných kritérií je bezpochyby aj výber správnej lokality pre takýto pobyt. Slovensko je našťastie veľmi krásnou a rozmanitou krajinou, ktorá ponúka dostatok možností nielen na turistiku a poznávanie prírody či lodné výlety, ale aj na spoznávanie historických a kultúrnych pamiatok či lokalít vhodných pre športové vyžitie,…