malá kuchyňa

Malá kuchyňa podľa Feng Shui

Malá kuchyňa

Kuchyňa sa v každej domácnosti chápe ako srdce domova. A to nie len vo Feng Shui domácnosti ale v každej bez ohľadu na národnosť či vieru. Feng Shui múdrosť pridáva prvok, ktorý má odrážať miesto, v ktorom sa pohybujete ako miesto, ktoré ovplyvňuje aj vaše zdravie a pohodu, priťahuje bohatstvo a hojnosť. Kuchyňa je taktiež súčasťou veľmi dôležitého trojuholníka Feng Shui – spálňa, kúpeľňa a kuchyňa, ktoré sú tiež priamo spojené so stavom zdravia a pohody. Veľkosť kuchyne sa ničím neodlišuje od jej účelnosti a od toho, čo má človeku ponúkať. Preto aj malá kuchyňa môže poskytovať bohatstvo Feng Shui.

Malá kuchyňa – Feng Shui dispozícia

Podľa Feng Shui by sporák mal byť umiestnený tak, aby ten čo varí, nebol chrbtom otočený ku vchodu do kuchyne. Malá kuchyňa má obmedzený priestor a niekedy je toto pravidlo ťažšie dodržať. No pri kvalitnej rekonštrukcii sa to dá zariadiť. Varič by nikdy nemal byť pod oknom. Elementy vody a ohňa by nemali byť umiestnené hneď veľa seba. To znamená medzi plynovým sporákom a umývadlom/kuchynským drezom by mal byť pracovný priestor alebo nejaká vzdialenosť. A rovnako platí mať určitý priestor medzi sporákom a chladničkou. Medzi týmito tromi elementami by malo byť umiestnené drevo, najlepšie celá drevená kuchynská linka.

malá kuchyňa
Farby, ktoré „ladia“ s Feng Shui

Plynulé prúdenie pozitívnych energií

Neporiadok na kuchynskej linke vdychuje negatívne energie a spôsobuje frustráciu. Preto udržujte všetky plochy čisté, všetky potraviny by mali byť uložené v chladničke a špajze, všetky spotrebiče, ktoré nepoužívate denne by mali byť tiež poodkladané v skrinkách. Smeti mimo dohľadu, taktiež nože a ostré predmety, ktoré vyvolávajú nebezpečie a strach. Čo sa týka stola a stoličiek, zvoľte drevo pred sklom a plastom, a skôr oblé tvary pred hranatými.

malá kuchyňa
Malá kuchyňa s doplnkami

Dekorácie

Malá kuchyňa by mala byť vždy svetlá a ozdobená dekoráciami a doplnkami, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Malá kuchyňa síce nemá veľa miesta na veľký kuchynský stôl, no mali by ste si nájsť aspoň nejaký priestor, kam uložíte napr. čerstvé kvety vo váze, malé obrazy s ovocím na stenu a pod. Mali by ste sa obklopiť s doplnkami, ktoré pre vás niečo znamenajú. Na okennú parapetu si napr. môžete vyložiť špeciálne mušle z dovolenky.

Malá kuchyňa Kuchyňa sa v každej domácnosti chápe ako srdce domova. A to nie len vo Feng Shui domácnosti ale v každej bez ohľadu na národnosť či vieru. Feng Shui múdrosť pridáva prvok, ktorý má odrážať miesto, v ktorom sa pohybujete ako miesto, ktoré ovplyvňuje aj vaše zdravie a pohodu, priťahuje bohatstvo a hojnosť. Kuchyňa je taktiež súčasťou veľmi dôležitého trojuholníka…