Dovolenka v Ázii – pestrý kokteil tých najzaujímavejších destinácií

Dovolenka v Ázii je v posledných rokoch bestsellerom, hitom či trhákom aj medzi slovenskými turistami a to najmä veľkému cestovateľskému boomu do destinácií, ako je napr. Thajsko, Singapur, Kambodža, Vietnam, ale aj do krajín Západnej Ázie, ako je napr. Dubaj v SAE, Omán či dokonca Cyprus a Turecko. Dovolenka v Ázii je teda značne široký pojem, pretože zahŕňa obrovské územie a tak dovolenka v Ázii môže predstavovať jedinečnú exotiku niekde na Maldivách, ale aj poznávanie Indie a Nepálu, návštevu Ruska, Číny, Japonska či prímorský pobyt v Turecku, Ománe alebo na Cypre. Ázia je jednoducho najväčším svetadielom a tak aj dovolenka v Ázii môže byť veľmi rozdielna a rozmanitá a od toho sa potom samozrejme odvíja aj cena pobytu či letenky.

Dovolenka v Ázii
V Ázii vás čaká hodnotná a nezabudnuteľná dovolenka.

Dovolenka v Ázii a jej TOP destinácie

Ak má vaša dovolenka v Ázii smerovať k jej juhovýchodnej časti, ktorá sa v posledných rokoch teší asi najväčšej popularite, tak je úplne samozrejmé, že TOP destináciami v tejto oblasti je takmer každá jedna krajina. Či už sa rozhodnete pre Indonéziu, Thajsko, Filipíny alebo Singapur a spojíte to s návštevou Kambodže, Malajzie i Vietnamu, určite vás bude čakať hodnotná a nezabudnuteľná dovolenka v Ázii. Smerom viac na juh Ázie vás zase čakajú jedinečná India a Nepál, Srí Lanka či skvostné Maldivy. Všetko záleží od typu dovolenky, ktorú hľadáte (či má byť jej zameranie skôr relaxačné alebo svetobežnícke a poznávacie).

Dovolenka v Ázii
Dovolenka v Ázii patrí v posledných rokoch medzi veľmi obľúbené.

Dovolenka v Ázii – západná časť

Západná časť Ázie u nás patrí tiež k veľmi obľúbeným dovolenkovým destináciám, pretože prímorské letoviská v Turecku či na Cypre patria k tým pomerne bližším a časovo najdostupnejším (s dobou letu cca 2,5 hodiny). Dovolenka Ázia však ponúka aj veľmi výnimočnú a luxusnú destináciu a tou je Dubaj v SAE, kde let trvá tiež vcelku prijateľných 6 hodín. Zabudnúť by sme však nemali ani na Izrael, ktorý je nielen vďaka Mŕtvemu moru, ale aj významným miestam, ako je Betlehem či Jeruzalem, skutočne výnimočnou destináciou pre dovolenku v Ázii. V mnohých častiach Ázie však treba rešpektovať tradície a dodržiavať isté pravidlá, napr. čo sa týka oblečenia pri vstupe do náboženských pamiatok.

Dovolenka v Ázii je v posledných rokoch bestsellerom, hitom či trhákom aj medzi slovenskými turistami a to najmä veľkému cestovateľskému boomu do destinácií, ako je napr. Thajsko, Singapur, Kambodža, Vietnam, ale aj do krajín Západnej Ázie, ako je napr. Dubaj v SAE, Omán či dokonca Cyprus a Turecko. Dovolenka v Ázii je teda značne široký pojem, pretože zahŕňa obrovské územie a tak…