Kardigany – čomu sa vlastne tak hovorí?

Kardigany sú jednoduchšie povedané svetre, svetríky a rôzne pleteniny, ktoré sa nezapínajú, ostávajú voľne otvorené, alebo len zviazané opaskom. Väčšinou sú dlhšieho strihu. Kardigany sa stali veľmi populárne najmä v ostatných 2 rokoch. Nosia sa predovšetkým miesto jarných alebo jesenných kabátikov v suchom no trošku chladnejšom počasí. Vyzerajú skvele, hodia sa na každú postavu a rovnako dobre vyzerajú v kombinácii s nohavicami, sukňou, šatami či krátkymi nohavicami, s čižmami aj teniskami či lodičkami, s elegantným či športovým oblečením. Existujú rôzne strihy kardiganov od jednoduchých až po také, ktoré majú široký golier, kapucňu, asymetrické tvary, zavinovacie, s volánikmi… je ich proste neúrekom.

kardigan
Kardigany sa dajú kombinovať s akýmkoľvek outfitom.

Kardigany vždy a všade

Sú ženy, ktoré zbožňujú kardigany a majú ich niekoľko v rôznych farbách a dĺžkach. Každý svoj outfit kombinujú s kardiganmi. Pri kardiganoch, ako aj pri iných pleteninách, je potrebné udržiavať ich formu. Aby kardigany vyzerali dobre, sledujte či sa vlna nežmolká, prípadne pravidelne odstraňujte žmolky, a perte ich na nastaveniach s jemným prádlom alebo vlnou. Pokiaľ je totiž aj kvalitný krásny a drahý kardigan zanedbaný alebo zle ošetrený, nespĺňa už viac ten svoj účel moderného štýlového oblečenia.

kardigan
Dokážu perfektne doplniť celý outfit.

To, čo dopĺňa celý outfit

Mnohí z nás si kupujú veci, oblečenie a nezamýšľajú sa nad tým, odkiaľ ten daný kúsok prišiel a aká je jeho história. Zamysleli ste sa niekedy nad kardiganmi? Kardigan je odvodený od anglického slova „cardigan“, čo v slovenskom preklade znamená sveter. Je to veľmi univerzálny kúsok oblečenia, ktorý môžete nosiť počas celého roka. Niekedy dokonale ladí celý outfit béžový kardigan, inokedy čierny či tmavo modrý aj s opaskom môže pekne zoštíhliť postavu a schovať nedostatky postavy. A nájdu sa tiež kardigany s kvetinovým, ľudovým či maskáčovým vzorom pre okamžité upútanie zrakov ľudí okolo idúcich. Vynikajúce sú tiež kardigany s kratšími rukávmi, ktoré sú najlepšie nositeľné počas letných večerov alebo počas babieho leta. Jednoducho vtedy, keď je ešte pomerne teplo, no občas môže chladiť čerstvý jemný vánok.

Kardigany sú jednoduchšie povedané svetre, svetríky a rôzne pleteniny, ktoré sa nezapínajú, ostávajú voľne otvorené, alebo len zviazané opaskom. Väčšinou sú dlhšieho strihu. Kardigany sa stali veľmi populárne najmä v ostatných 2 rokoch. Nosia sa predovšetkým miesto jarných alebo jesenných kabátikov v suchom no trošku chladnejšom počasí. Vyzerajú skvele, hodia sa na každú postavu a rovnako dobre vyzerajú v kombinácii…