Maurícius prezývaní Africky zázrak

Mauricius skrátené a celkovým názvom Maurícijská republika je ostrovným štátom, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Indického oceánu, v súostroví Makarény. Jeho rozloha vrátane malých ostrovčekov je 2040 km².  Ostrov vznikol vulkanickou činnosťou.  Na Mauríciu žije viac ako jeden milión obyvateľov, čo s jeho rozlohou robí tento štát najľudnatejším v celej Afrike. Hlavné mesto Port Louis je domov viac ako 40% celého štátu. Maurícius je jednou z najlepšie chránených a udržateľných krajín vo svete. Zaujímavosťou je že nemá stálu armádu ale na všetko dohliada polícia. O tom, že na Mauríciuse  je kvalita života na dobrej úrovni svedčí priemerná dĺžka života, ktorá je na hranici 73 rokov. Tento fakt z neho robí jednu z najlepších rozvojových krajín v tejto kategórii.

Mauricius
Maurícius je stredne príjmový štát, ktorý žije z turizmu.

Ekonomika a Maurícius

Od nezávislosti sa Maurícius v roku 1968 vypracoval z nízkopríjmového štátu na stredne príjmový, ktorý je založený na turizme (ročne navštívi tento ostrov okolo 1 000 000 turistov), čo z neho robí 3-tiu najnavštevovanejšiu krajinu v regióne a 56-tu celosvetovo. Ďalším dôležitým odvetvím je pestovanie cukrovej trstiny, ktorá tvorí 90 % celej poľnohospodárskej pôdy a celkovo 15 % celého vývozu. V súčasnosti vláda vidí budúcnosť v rozvoji informačných a komunikačných technológiách, do ktorých investuje a prispôsobuje im zákony. Maurícius a jeho vláda láka potencionálne zahraničné investície poskytovaním dotácii, daňovými či colnými úľavami, ako aj možnosťou repatriácie kapitálu a dividend.

Mauricius
Obľúbenou turistickou atrakciou je 7 farebný piesok.

Maurícius a zaujímavosti

Najznámejšou zaujímavosťou je vták Dodo ktorý je národným vtákom, ktorý bohužiaľ už vyhynul pred 100rokmi.Tento druh vtáka nevedel lietať a našiel sa iba na jedinom mieste na svete. Najobľúbenejšou turistickou atrakciou na ostrove je 7 farebný piesok pri mestečku Chamarel. Koralový útes okolo ostrova pomáha udržiavať vyššiu teplotu oceánu vnútri okolo ostrova. Tento útes zároveň chráni pred útokmi žralokov, ako aj medúz a iných vodných potvoriek. Dúfame, že tento článok vás zaujal a rozšíril vaše vedomosti o tejto malebnej krajine.

 

Mauricius skrátené a celkovým názvom Maurícijská republika je ostrovným štátom, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Indického oceánu, v súostroví Makarény. Jeho rozloha vrátane malých ostrovčekov je 2040 km².  Ostrov vznikol vulkanickou činnosťou.  Na Mauríciu žije viac ako jeden milión obyvateľov, čo s jeho rozlohou robí tento štát najľudnatejším v celej Afrike. Hlavné mesto Port Louis je domov viac ako…